içinde ,

Aptos Ne Zaman Piyasaya Çıkacak? Nereden Satın Alınır?

Aptos Labs olarak da bilinen Aptos, ölçeklenebilir bir Layer-1 blockchain oluşturmaya odaklanan bir Web3 girişimidir.

Yeni ve bağımsız bir proje olan Aptos, dünya çapında çok sayıda kullanıcıya güvenilir ve kullanışlı bir blockchain ağı sağlamaya odaklanmıştır. Aptos, Ethereum ve Solana’yı geride bırakarak Layer-1 blockchain olmayı hedefliyor.

Aptos, Mo Shaikh ve Avery Ching tarafından ortaklaşa kurulan Aptos Labs tarafından kurulmuştur. Bu projenin oluşturulmasındaki temel amaç, iki kurucu ortağın Diem blockchain’i projesinde orijinal olarak geliştirdikleri teknolojiyi geliştirmeye devam etmek istemeleridir. Ekibin son derece deneyimli olduğu ve Aptos’u güvenli, ölçeklenebilir ve erişilebilir bir ağ olarak oluşturmaya çalıştıkları biliniyor. 

Aptos, EVM tabanlı blockchain’lerinde eksik olan güvenlik özelliklerine sahip bir Layer-1 blockchain’idir. Layer-1 ağında yaşanan güvenilirlik, ölçeklenebilirlik ve kullanılabilirlik sorunlarını çözmeye odaklanmıştır.

Aptos, Meta tarafından bağımsız olarak geliştirilen Rust tabanlı bir programlama dili olan eski Diem blockchain’i ve Move’un temel öğelerini kullanır. Şirket ayrıca ağın paralel yürütme motorunu (Block-STM) kullanarak saniyede 130 binden fazla işlemi gerçekleştirebileceğini ve bunun kullanıcılar için düşük işlem maliyetleriyle sonuçlanacağını iddia ediyor. Bununla birlikte; Aptos, henüz kendi token’ına sahip değil ve Whitepaper’ı henüz yayınlanmadı.

Aptos ekibi ve topluluğu, son birkaç aydır Web3’ün temeline güvenlik ve ölçeklenebilirlik getirmek için yoğun bir şekilde çalışıyor.

Sürdürülebilir bir topluluk oluşturmaya devam etmek ve ekosistemimiz içinde iletişimi ve öğrenmeyi teşvik etmek için Aptos Forum’u başlattık. Bu forum, devam eden topluluk gelişimi için iletişim ve koordinasyonu kolaylaştırmak içindir.

Aptos’un Coin’i Var mı?

Aptos, henüz kendi coin’ine sahip değil ancak mainnet’i Eylül ayının sonunda başlayacak. Aptos, mainnet lansmanından önce kendi coin’ini çıkarabilir.

Aptos Nasıl Satın Alınır?

Aptos halihazırda henüz bir token’a sahip değil ve ICO tarihleri ​​de henüz açıklanmadı.

Aptos ICO Ne Zaman?

Aptos henüz ICO’larının tarihini açıklamadı ancak ICO, büyük bir ihtimalle Eylül ayında mainnnet lansmanından önce gerçekleşebilir.

Aptos Labs (APTOS) Kripto Para Biriminin Fiyatı Nedir?

Aptos Labs (APTOS) şu anda herhangi bir kripto para birimine sahip değil. APTOS kripto para biriminin de muhtemelen 2022’nin 3. çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Trust Wallet’ta Cüzdan Adresinizi Nasıl Bulabilirsiniz?

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı MetaVision ile Ortaklık Kurdu!