içinde , ,

Aptos Labs Üzerine Entegre Pontem Network Cüzdan Testnet’i!

Pontem Network

Pontem Network Cüzdan, Aptos Labs üzerine entegre edilmiştir. Aptos için üretime hazır ilk cüzdanda token gönderip alın, dApp’lere bağlanın ve en güvenli ve en ölçeklenebilir blok zincirinin gücünü keşfedin. Kurumlar için oluşturulmuş ve tüm tüketiciler için kullanılabilir.

Aptos, 1 saniyeden daha kısa bir sürede sonuçlanma süresi ile saniyede 160.000’e kadar işlem gerçekleştirebilen bir Layer-1 blok zinciridir.

Pontem Network Cüzdan Testnetine Katılım Aşamaları

Öncelikle Pontem Network cüzdanınızı Google Chrome aracılığıyla indirmelisiniz.

Cüzdanı Chrome’a ekle tuşuna tıklamalısınız. Daha sonra uzantı indirilecektir. Uzantılar kısmından Pontem Network’e tıkladığınızda yukarıda gördüğünüz ekran karşınıza çıkacaktır. “Create Wallet” tuşuna tıklatın. Kendiniz password belirleyerek cüzdan oluşturma adımınızı tamamlayacaksınız.

NOT: Cüzdanınızı oluştururken 12 kelimenizi doğru not etmeye dikkat edin.

1.Adım: Cüzdanı kurduktan sonra cüzdan içerisindeki “Faucet” kısmından işlemler için APTOS token’ı talep ediyoruz.

Pontem Network

2.Adım: “Buy” kısmına tıklıyoruz. Yeni bir pencere açılacaktır. Açılan pencerede öncelikle “Connect Wallet” kısmına tıklayarak cüzdanınızı bağlayın. Daha sonra Swap/Request Tokens kısmına tıklayarak test token’larını alıyoruz.

Bu işlem için tıkladığınız BTC ve USDT için Request işlemi yapmanız için karşınıza bir ekran açılacaktır. Açılan ekranda iki kısma da sırayla bastığınızda aşağıda görmüş olduğunuz gibi Pontem Network cüzdanınız açılacaktır.

Açılan cüzdanınıza “Confirm” tuşuna tıklayarak işlemi onaylamalısınız. Bunu hem BTC hem de USDT için gerçekleştirmelisiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra aşağıda gördüğünüz gibi onay karşınıza çıkacaktır. “Close” tuşuna basarak devam edebilirsiniz.

Pontem Network

Daha sonra birkaç swap işlem yapmalısınız. Aşağıdaki örnekte gördüğünüz gibi BTC/USDT gibi swap işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Biz onay kısmı için BTC/USDT ve USDT/BTC olarak 2 işlem gerçekleştirdik. Ve gerçekleştirdiğimiz her işlemi cüzdanımızdan onaylıyoruz.

3.Adım: “Pools” kısmını seçin. BTC ve USDT olarak seçiyoruz. “Add Liquidty” kısmına tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda “Confirm” tuşuna basarak işlemi onaylayın. “Send Transaction” tuşuna tıklayarak Pontem Network cüzdanınıza işlem için onay gelmesini sağlayın. Cüzdanınızdan da “Confirm” tuşuna basarak işlemi onaylayın.

Pontem Network

4.Adım “Burn” kısmına tıklayın. Bakiyenizin bir kısmını “Burn” etmelisiniz. “Burn Liquidity” tuşuna tıklayın. Cüzdanınıza gelen onayı “Confirm” tuşu ile onaylayın.

Yapılması gerekenler bu kadardı. Bu ana kadar sitede kullandığınız tüm işlemler için eksik gördüğünüz kısımlar yada bir bug varsa bunları Discord kanalına gidip bildirmelisiniz. Produsct-feedback kısmından testnet için feedback verebilirsiniz.

Pontem Network Discord: https://discord.com/invite/44QgPFHYqs

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

LUNC

Terra Classic (LUNC) Neden Artıyor?

Robert Kiyosaki: “Zengin Olmanın Tam Zamanı”