içinde ,

Aptos Hakkında Türk Fenomenleri Ne Konuştu?

Yeni ve bağımsız bir proje olan Aptos, dünya çapında çok sayıda kullanıcıya güvenilir ve kullanışlı bir blok zinciri ağı sağlamaya odaklanmıştır. Aptos, Ethereum ve Solana’yı geride bırakarak Layer-1 blok zinciri olmayı hedefliyor. Bu yazımızda, Türk kripto fenomenlerinin Aptos hakkında konuştuklarını aktarıyoruz. 

Ori

Facebook’un blockchain projesi Diem için verilen emekler ve ortaya koyulan ürünlerin nitelikli olduğuna dikkat çeken Ori, dolayısıyla bunları geliştiren ekiplerinde değer gördüğünü aktarıyor. Bilindiği üzere Aptos blok zinciri hızlı ve güvenli işlem yürütme için Move dilini yerel olarak entegre eder ve kullanıyor. Bu projenin oluşturulmasındaki temel amaç, iki kurucu ortağın Diem blok zinciri projesinde orijinal olarak geliştirdikleri teknolojiyi geliştirmeye devam etmek istemeleridir.

Mr.Alfonso

Mr.Alfonso kripto dünyasındaki birçok proje hakkında görüşlerini sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaşıyor. Aptos hakkında kendisine yönetilen soruları bir flood şeklinde cevapladı. Aptos’un ne zaman piyasaya çıkacağı ve hangi borsalarda listeleneceği Mr.Alfonso’ya yöneltilen sorular arasında yer alıyor. 

Bratu

Sosyal medya hesabı aracılığıyla kripto evrenine ait birçok bilgiyi takipçileriyle paylaşan Bratu, bu sefer de Aptos konusunu ele aldı. “Blockchain Ölçeklendirmesinden Sonraki Büyük İnovasyon: Aptos” başlığıyla bir flood paylaştı. “Ne düşündüğünüzü tahmin ediyorum, diğerlerinden daha ölçeklenebilir olduğunu iddia eden yeni bir akıllı sözleşme katmanı olduğunu düşünüyorsunuz ancak Aptos gerçekten çok iddialı.” diyerek takipçilerine Aptos projesinin detaylarını aktardı.

Crypto Chef

Bilindiği üzere Aptos, yüksek potansiyelli bir proje olsa da altyapı bölümü geliştirmenin erken aşamalarında ve bu nedenle birçok eksiklik de bulunuyor. Aptos, halihazırda kendi token’ına sahip değil ve projenin token’ı hakkında da şu an için herhangi bir belge bulunmuyor. Crypto Chef, sosyal medya üzerinden Aptos’un herhangi bir borsada satışının bulunmadığına dair bilgilendirme yaparak takipçilerini uyardı. 

Cryptoloss

Cryptoloss takipçileriyle Move ile geliştirilen bazı blockchain projelerini paylaştı. Bu başlık altında ele aldığı Aptos hakkında detaylı bilgiler verdi. “Detaylı araştırmasını yaptığım ve belki EVM’in yerini alabilecek projeler” başlığıyla paylaştığı tweet dizisinde Aptos’un faydalarına değindi. Hatırlanacağı üzere Aptos, daha önce Meta‘nın Ocak ayında rafa kaldırılan blok zinciri girişimi Diem üzerinde çalışan geliştiriciler tarafından kuruldu. Bu, Aptos’un ürünlerini inşa etmek için zaten sağlam bir temele sahip olduğu anlamına geliyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Near Protocol’de Yardımcı Platformlar

Sportzchain (SPN) Platformu Tokenomi İncelemesi