in ,

Aptos Ekibinde Kimler Bulunuyor?

Aptos Labs olarak da bilinen Aptos, ölçeklenebilir bir Layer-1 blockchain oluşturmaya odaklanan bir web3 girişimidir.

Aptos, diğerlerinden daha ölçeklenebilir olduğunu iddia eden yeni bir akıllı sözleşme değildir. Aptos kendi başına yeni bir varlık da değildir. Aslında daha önce Meta’nın Ocak ayında durdurma kararı verdiği blockchain girişimi Diem üzerinde çalışan geliştiriciler tarafından kurulmuştur. Bu, Aptos’un yeni ürünler inşa etmek için zaten sağlam bir temele sahip olduğu anlamına gelir.

Aptos, Meta tarafından bağımsız olarak geliştirilen Rust tabanlı bir programlama dili olan eski Diem blockchain’i ve Move’un temel öğelerini kullanır.

Aptos Ekibi

Aptos, Mo Shaikh ve Avery Ching tarafından ortaklaşa bir şekilde Aptos Labs tarafından kurulmuştur. Bu projenin oluşturulmasındaki temel amaç, iki kurucu ortağın Diem blockchain’i projesinde orijinal olarak geliştirdikleri teknolojiyi geliştirmeye devam etmek istemeleridir. Ekibin son derece deneyimli olduğu ve Aptos’u güvenli, ölçeklenebilir ve erişilebilir bir ağ olarak oluşturmaya çalıştıkları biliniyor. 

Aptos üzerine inşa edilen bazı şirketler ve projeler

Yatırımcılar ve Ortaklar

Aptos, şu anda birçok büyük yatırım fonu tarafından katılım sağlanan birçok finansman turundan geçti. 25 Temmuz 2022’de FTX Ventures, Jump Crypto, Apollo, Griffin Gaming Partners, Franklin Templeton, Circle Ventures, Superscrypt ve önceki özel turdan a16z ve Multicoin de dahil olmak üzere büyük fonlardan 150 milyon dolar A Serisi yatırım aldığını duyurdu. 

Aptos’un ilk yatırım turu 15 Mart 2022’de a16z, Tiger Global, Katie Haun, Multicoin Capital, Three Arrows Capital, FTX Ventures ve Coinbase Ventures’tan 200 milyon dolar yatırımla gerçekleşmişti. Aptos, en son validator’lerin node çalıştırmasını kolaylaştırmak ve verileri depolamak için Google Cloud ile ortaklığını duyurdu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Aptos

Aptos Mainnet’i Yayınlandı!

Kasım Ayındaki Önemli Kripto Etkinlikleri