in ,

Aptos (APT) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?

Yeni ve bağımsız bir proje olan Aptos, dünya çapında çok sayıda kullanıcıya güvenilir ve kullanışlı bir blok zinciri ağı sağlamaya odaklanmıştır. Solana katili olarak adlandırılan proje, bir Layer-1 blok zinciridir. 

Aptos Ne Vadediyor? 

Hisse Kanıtı (Proof-of-Stake) mekanizması ile çalışan Aptos ağı, veri işleme sistemi, esnek anahtar yönetimi ve hibrit saklama gibi seçenekleri kullanıcıların hizmetine sunmaktadır. Projenin oluşturulmasındaki temel amaç, Mo Sheikh ve Avery Ching’in Diem blok zinciri projesinde orijinal olarak geliştirdikleri teknolojiyi geliştirmeye devam etmek istemeleridir. 

Layer-1 ağında yaşanan güvenlik, ölçeklenebilirlik ve kullanılabilirlik sorunlarını çözmeye odaklanan proje, Rust tabanlı bir programlama dili olan Move’u kullanıyor. Vizyonu, ana akım benimsemeyi Web3’e getiren ve gerçek dünyadaki kullanıcı sorunlarını çözmek için bir DApp ekosistemini güçlendiren bir blok zinciridir.

Projeyi Özel Yapan Nedir? 

Yüksek işlem hacmi ve ölçeklenebilirlik elde etmek için tasarlanan Aptos, işlem işlemenin kritik aşamaları için zincirleme ve modüler bir yaklaşım kullanıyor. Aptos, işleme ve yürütmeye paralel yaklaşımı ile diğer blok zincirlerinden farklıdır. Bu, ağının birden fazla işlemi aynı anda işlemek için mevcut tüm fiziksel kaynakları kullanması anlamına geliyor. Bu özelliklere ek olarak Aptos, daha yüksek ağ verimi ve işlem hızı sağlar. Bu da önemli ölçüde daha düşük maliyetler ve blok zinciri kullanıcıları için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Aptos’u diğer projelerden daha ayrı kılan özellikler arasında Move dilini kullanması ve kurucularının eski Meta çalışanları olması da yer almaktadır.

Aptos

 

APT Yatırımcıları 

Aptos’un yatırımcıları arasında Binance Labs, Circle Ventures, ParaFi Capital, FTX Ventures, Andreessen Horowitz (a16z), Coinbase Ventures ve diğer birçok kripto devi bulunmaktadır. Proje aynı zamanda FTX Ventures tarafından yönetilen finansman turunda 150 milyon dolar ve bir başka finansman turunda ise 200 milyon dolar topladı.  

APT Fiyat Analizi 

APT, bu zamana kadar gördüğü en yüksek seviye olan 10,25 dolardan oldukça aşağıda bir seviye olan 4 dolar bölgesinde fiyatlanıyor. FTX krizi gibi piyasayı önemli derecede etkileyen olaylardan etkilenen Aptos, bir süredir istediği fiyat hareketliliğini yakalayamıyor. Kripto para piyasasının genel durumu düşünüldüğünde varlığın şu an istediği hareketleri sergileyememesi oldukça doğal.

Gelecek vadeden bir proje olan Aptos için yapa zeka botu PricePrediction bazı tahminlerde bulunmuş. Yapay zeka tahmin botuna göre varlığın fiyatı 2022 yılının sonuna kadar en fazla 4,41 dolar seviyesine yükselebilecek. Varlığın 2023 yılında ise en düşük 6 dolar en yüksek ise 7,33 dolar seviyesinde olması bekleniyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

SingularityNET (AGIX) Nedir? Nasıl Alınır?

Testnet

Aztec Connect Testnet V1 ile Nasıl Etkileşime Girilir?