in ,

Aptos (APT) Ekosisteminde Yaşanan Son Gelişmeler

Yeni ve bağımsız bir proje olan Aptos, dünya çapında çok sayıda kullanıcıya güvenilir ve kullanışlı bir blok zinciri ağı sağlamaya odaklanmıştır. Bu yazımızda Aptos Ekosisteminde yaşanan son gelişmeleri ele alıyoruz.

EVM tabanlı blok zincirlerinde eksik olan güvenlik özelliklerine sahip Layer-1 blok zinciri olan Aptos,  Layer-1 ağında yaşanan güvenilirlik, ölçeklenebilirlik ve kullanılabilirlik sorunlarını çözmeye odaklanmıştır.

Aptos tabanlı cüzdan Momentum Safe, Jump Crypto liderliğindeki tohum fonunda 5 milyon dolar topladı. Finansman turuna Superscrypt, Circle Ventures, Coinbase Ventures ve Shima Capital gibi önemli şirketler de katılım sağladı. 

Aptos platformu resmi Twitter hesabı üzerinden, Web3 tabanlı MMORPG oyunu olan Gran Saga’nın Aptos ağına geldiğini duyurdu. Gran Saga, Aptos Network üzerinde yayınlanan ilk oyun olacak. 

 

Aptos ekosistemi üzerinde gerçek zamanlı bilgi ve veri hizmeti sağlayan Xangle, 9 Ocak tarihinde gerçekleşecek Blockchain Foundation Week organizasyonuna katılacak. 

Proje, 6. açık kaynaklı akıllı sözleşmesi olan MokshyaProtocol’ü başlattıklarını duyurdu. 

 

Proje, yine resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla 2023’te dünya turuna çıkacaklarını açıkladı. Proje, gerçekleştireceği dünya turu kapsamında ilk hackathon’unu 1-3 Şubat arasında Güney Kore’nin Seul şehrinde gerçekleştirecek. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

funding round

Son İki Hafta İçinde Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

Nibiru Chain İkinci Testnet Sürümünü Yayınladı