in ,

Aptos (APT) Ekosisteminde Yaşanan Son Gelişmeler

Bu yazımızda, Aptos (APT) ağında yaşanan son gelişmeleri tek bir makale altında kaleme alacağız.

Aptos, ölçeklenebilir bir layer-1 blok zincir projesidir. Eski Meta çalışanları tarafından kurulan Aptos, merkeziyetsizlik ve Web3 fikirlerini daha geniş kitleler ile buluşturmayı amaçlamaktadır. Aptos ağında yaşanan son gelişmeleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Aptos Vakfı, geliştiricilere düşük gecikme süresi ve düşük maliyetli fiyatlandırma araçları sunmak için Pyth Network Data Association’a katıldı.
 • Gran Saga Unlimited’da Web3 oyunlarını kriptoya getiren MetaPixel ikinci topluluk testini tamamladı. Bu oyun turu aracılığıyla binlerce oyuncu Aptos topluluğuna katılım sağladı.
 • Aptos, geliştirme için önceliklendirilmiş projelerin derlenmiş bir seçkisini sunan The Registry adında bir hibe programı başlattı.
 • Hindistan’ın TikTok’u olarak bilinen sosyal medya platformu Chingari, kısa süre önce Aptos blok zincirine taşınmaya başladı. Platform daha önce Solana ekosistemi üzerinde yer alıyordu. Bu gelişmeyi takiben Aptos blok zinciri, son birkaç hafta içinde %900’lük bir kullanıcı artışı yaşadı.
 • Thala Labs, Aptos için React Hooks’tan yararlanan açık kaynaklı, tip açısından güvenli bir TypeScript olan Surf’ü piyasaya sürdü.

 • Wormhole’ün en iyi Connect sürümü Aptos ile entegre oldu. Bu sayede Aptos, geliştiricilerine kullanımı kolay, 3 satırlı kod köprüleme çözümleri sunacak.
 • Martian Wallet yaklaşan Aptos Portföy sürümleri için Web3’e heyecan getirmeye devam ediyor. Tüm Aptos bağlantılarınızı Martian Portfolio’daki kontrol paneline bağlayarak takipte kalabilirsiniz.
 • Petra Wallet, APT staking mobilini en son sürümleriyle alarak Aptos topluluk üyelerine ağı kazanmaları ve güvenliğini sağlamaları için daha fazla yol sunacak.
 • SpooksLabs ve SNYPE, günlük olarak Aptos NFT yatırımcılarına hizmet vermeye devam ediyor.
 • Aptos’taki ilk Real World Asset tokenizasyon platformu olan Propbase, IDO 1’lerini rekor sürede sattı. IDO 2’nin ise çok yakında gerçekleşmesi bekleniyor.
 • Aptos ekosisteminde yer alan Tsunami Finance, mainnet kullanan 10 bin benzersiz kullanıcıyla büyük bir dönüm noktasına ulaştı.
 • Outlier Ventures ve Aptos’un yapay zekadan oyun projelerine kadar uzanan 12 haftalık Move-language hızlandırma programına bul edilen sekiz start-up açıklandı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ripple (XRP) Fiyatı 0,65 Dolar Seviyesinin Altına Gerileyebilir

kripto

2023 Yıl Ortası Kripto Para Piyasa İncelemesi