in ,

Aptos (APT) Ekosisteminde Yaşanan Son Gelişmeler

Yeni ve bağımsız bir proje olan Aptos, dünya çapında çok sayıda kullanıcıya güvenilir ve kullanışlı bir blok zinciri ağı sağlamaya odaklanmıştır. Bu yazımızda Aptos Ekosisteminde yaşanan son gelişmeleri ele alıyoruz.

Aptos, gerçek dünya varlıklarını (RWA), TProtocol aracılığıyla Thala ağına getirmek için Wormhole Crypto ile ortaklık kurduğunu duyurdu. 

Proje, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Aptos Ekosistem Hibe Programı’nın ilk aşamasını başarıyla tamamladıklarını açıkladı. Açıklamaya göre proje, toplamda 50’den fazla projeye 3.5 milyon doların üzerinde finansman sağladı. İkinci aşama başvurularının başladığını belirten proje, tüm Web3 oluşturucularını başvuruya teşvik ettiklerini söyledi.

Aptos, yine Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Amsterdam Hackhaton başvurularının açıldığını duyurdu. 

Proje, AptosWorldTour kapsamında Güney Kore topluluk buluşmasını 11 Mayıs’ta gerçekleştireceğini duyurdu. Etkinliğin ise Alvin Avenue Lounge’da gerçekleşeceği belirtildi. 

Move Developers DAO, Aptos Network’ten MoveLang geliştiricilerine alıştırma, eğitim ve yardım sağlamayı amaçlayan bir hibe aldıklarını açıkladı. 

Proje Twitter üzerinden gerçekleştirdiği duyuruda, Tsunami Finance’ın testnet’ini tamamladığını ve artık kapalı ana ağın devrede olduğunu söyledi. 

Aptos Network ve Outlier Move Accelerator programına başvurmak için son bir ay kaldı. Proje yaptığı açıklamada: “Eşi görülmemiş bir Web3 kullanıcı deneyimi sunan çözümler aracılığıyla bir sonraki milyar kullanıcıyı bünyemize katmaya hazır kurucular arıyoruz” ifadelerini kullandı. 

  • Tüm bunların yanı sıra Aptos, 39,4 milyon dolar değerinde 4,5 milyon adet varlığın kilidini 12 Mayıs 2023 06:00’da (TSİ) serbest bıraktı. Serbest bırakılan miktar, toplam arzın %0.45’ine denk geliyor. 

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

funding round

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

The Unfettered IDO Detayları Duyuruldu