in ,

Aptos (APT) Ekosisteminde Yaşanan Son Gelişmeler 

Aptos yeni ve bağımsız bir projedir. Eski Meta çalışanları tarafından geliştirilen Aptos, Web3’ün ana akım olarak benimsenmesini sağlamayı ve gerçek dünyadaki kullanıcı sorunlarını çözmeyi hedeflemektedir. Bu yazımızda Aptos ekosisteminde yaşanan son gelişmeleri ele alıyoruz. 

Aptos 14 Nisan 2023 tarihinde NFT NYC’de olacağını duyurdu.

Aptos ekosisteminde gelişmeler devam etmekte. Aptos mart ayı boyunca topluluk ile bir arada bulundu ve ekosistemine yenilikler getirdi. 

Yeni Aptos ortaklarının, blok zincir kullanıcılarına bir hareketlenme getirebileceği düşünülüyor. NBC Universal destekli dijital koleksiyon öğeleri ve ödüller içeren, Renfield’dan ilham alan FREE RENFIELD oyunuyla Web3’ü Hollywood’a taşımayı başardı.

Aptos ağında yaşanan diğer önemli gelişmeleri ise şöyle sıralayabiliriz:

  • Bu süreçte varlık, Wormhole’un yeni Aptos NFT Bridge’i ile büyük kazanımlar elde etti.
  • Aptos’un NFT projeleri için topluluk yönetişimi OrderDAO kullanıcılara sunuldu. 
  • Aptos, geçtiğimiz günlerde, AIP-17 aracılığıyla gas verimliliğini önemli ölçüde artıracak olan iyileştirmelerini yayınladı. 
  • Aptos’ta yaşanan bir başka gelişme ise satış baskısı yaratacak 50 milyon dolarlık tokenin kilidini açması oldu. 
  • Aptos Vakfı, geliştiricilerin sayısını artırmaya yönelik bir program açıkladı. Aptos blok zinciri üzerinde üretim yapacak sanatçılara 20 milyon dolarlık hibe vereceğini duyurdu. 

Aptos ekosisteminde yaşanan son gelişme ise Elon Musk’ın attığı tweet oldu. Musk sık sık Dogecoin haberleriyle gündeme gelsede kripto paraların üzerinde ciddi oranda bir etkiye ve güce sahip. Aptos hakkında attığı tweet sonrasında APT fiyatı %7’lik bir artış yaşadı fakat bu artış kısa sürdü. Aptos token daha önce olduğu noktaya geri döndü.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Geri mi Çekiliyor?

Celestia Modüler Zinciri Bize Ne Sunuyor?