in ,

Aptos (APT) Ekosisteminde Yaşanan Son Gelişmeler

Bağımsız bir proje olan Aptos, dünya çapında çok sayıda kullanıcıya güvenilir ve kullanışlı bir blok zincir ağı sağlamaya odaklanmıştır. Bu yazımızda Aptos ekosisteminde yaşanan son gelişmeleri ele alıyoruz. 

EVM tabanlı blok zincirlerinde eksik olan güvenlik özelliklerine sahip Layer-1 blok zinciri olan Aptos,  Layer-1 ağında yaşanan güvenilirlik, ölçeklenebilirlik ve kullanılabilirlik sorunlarını çözmeye odaklanmıştır.

Proje, geçtiğimiz hafta gerçekleştireceği ilk Aptos Mandarin AMA etkinliği için ödül dağıtacağını açıkladı. Detayların ilerleyen günlerde verileceğini açıklayan proje, 15 kişinin Aptos gear ve 1000’e kadar kişinin OAT NFT tokeni alacağını duyurdu. 

Atomic Crypto Wallet ve Aptos entegre olduğunu açıkladı. Projenin desteklediği cüzdanlar arasında artık Atomic Wallet’ta yer alıyor. 

Ekosistem üzerinde bulunan MSafe MULTI-SIG cüzdan artık NFT görüntülemeyi desteklediğini duyurdu.

Projenin Web3 oyunları için ortaklık gerçekleştirdiği METAPIXEL, platform lideri Kygu Sang Lee ve Aptos geliştiricisi David Wolinsky, ortaklık kapsamında merak edilen soruları yanıtladı. 

Ölçeklenebilir Web3 geliştirmeyi hızlı ve kolay hale getiren Moralis projesi ile Aptos entegre olacağını duyurdu. Bu sayede mevcut tüm API node uç noktaları için Aptos desteği sağlanacak. 

Aptos CLI artık homebrew aracılığıyla kullanılabilir hale geldi. Bu sayede ekosistem üzerinde geliştirme yapmak artık daha kolay. 

  • Tüm bunların dışında projenin yerel kripto varlığı olan APT, birçok varlıktan daha iyi bir performans sergileyerek son 14 gün içerisinde %102,5 artış yaşadı. Varlık bu artışın ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan (ATH) 12,66 dolar seviyesine yükseldi. 

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

Chainlink (LINK) Nasıl Stake Edilir?