in ,

Aptos (APT) Ekosisteminde Yaşanan Son Gelişmeler

Bu yazımızda, Aptos (APT) ağında yaşanan son gelişmeleri tek bir makale altında kaleme alacağız.

Aptos, ölçeklenebilir bir Layer-1 blok zincir projesidir. Eski Meta çalışanları tarafından kurulan Aptos, merkeziyetsizlik ve Web3 fikirlerini daha geniş kitleler ile buluşturmayı amaçlamaktadır.

SushiSwap, Aptos Ağına Genişlediğini Duyurdu

SushiSwap, hafta başında yaptığı duyuruda, Aptos ağına genişlediklerini duyurdu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Sushi ekibi şu ifadeleri kullandı: “Bu entegrasyon, Sushi için EVM olmayan ilk zinciri işaret ediyor. Aptos ilk EVM dışı entegrasyon, Sushi’nin zincirler arası ve çoklu zincirlerde öne çıkma hedeflerini ilerletmek için kilit önem taşıyor. Sushi’nin halihazırda faaliyetini sürdürdüğü başlıca EVM zincirleri arasında Ethereum, Fantom, Polygon, Arbitrum, BNB Chain ve diğer bazı projeler yer alıyor.

Aptos (APT) Kilit Açılımı Gerçekleştirdi

Dünya çapında çok sayıda kullanıcıya güvenilir ve kullanışlı bir blok zinciri ağı sağlamaya odaklanan Aptos, 12 Eylül tarihinde 24.17 milyon dolarlık kilit açılımı gerçekleştirdi.

Serbest bırakılan APT’lerin 7 milyon dolarlık bölümü Aptos Vakfı’na, kalan 17 milyon dolar değerindeki APT ise topluluğa dağıtıldı.

Aptos hakkında son bir hafta içerisinde öne çıkan diğer haberler ise şöyle:

  • Atem Network, Aptos’tan hibe aldıklarını açıkladığı bir teşekkür gönderisi yayınladı.

Paylaşılan gönderide: “Aptos Vakfı’nın Aptos ekosistemindeki projemizi hızlandırmak için bize hibe verdiğini gururla duyuruyoruz. Web3’te mümkün olanın sınırlarını zorlayan bir topluluğun parçası olmaktan heyecan duyuyoruz. Desteğiniz için teşekkürler Aptos Vakfı” ifadeleri kullanıldı.

  • Magic Labs, Aptos ağı üzerine destek eklediklerini açıkladı. Magic Labs’in resmi X hesabı üzerinden paylaşılan gönderide: “Geliştiricilerin Aptos’ta geliştirme yapma yöntemlerini dönüştürmek için Aptos ağına destek eklemekten heyecan duyuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bu Haftanın Artan 10 Coin’i

Üstad Splinter Boğa Piyasasında Ön Plana Çıkabilecek 10 Coin’i Seçti