Aptos (APT) Ekosisteminde Yaşanan Son Gelişmeler

Aptos

Bu yazımızda, Aptos (APT) ağında yaşanan son gelişmeleri tek bir makale altında kaleme alacağız.

Aptos, ölçeklenebilir bir Layer-1 blok zincir projesidir. Eski Meta çalışanları tarafından kurulan proje, merkeziyetsizlik ve Web3 fikirlerini daha geniş kitleler ile buluşturmayı amaçlamaktadır.

Hack Singapur 2023: Proje başlıkları paylaşıldı ve bu başlıklar altında Aptos ağı kullanıcılarına proje önerileri sunuldu. Aptos sosyal medya hesabı üzerinden takipçilerine “Hack Singapore 2023 için heyecanlısınız ama ne üzerinde çalışmak istediğinizden tam olarak emin değil misiniz? Bazı fikirlerimiz var! Harika hackathon projeniz için bu fikir listesini ilham kaynağı olarak kullanmaktan çekinmeyin.” şeklinde seslendi.

Aptos Foundation ekosistemdeki pek çok projeye yatırım yapıyor. Yatırım yaptığı projeler arasında Aptos Art Museum ve Fibonacci Finance bulunuyor. Projeler yatırımları “Aptos Vakfı’nın ekosistemindeki projemizi hızlandırmak için bizi hibe olarak seçtiğini gururla duyuruyoruz!” şekilde duyurdu. 

Teknoloji devi Microsoft, yapay zeka alanı ve Web3 üzerinde çalışmak için Aptos Labs ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Aptos Labs kurucu ortağı ve CEO’su Mohammad Shaikh şu ifadeleri kullandı: “İki şirket için birincil odak noktası ilgili sektör sorunlarımızı çözmektir. İş birliğimiz, Microsoft’un yapay zeka (AI) modellerinin Aptos’un doğrulanmış blok zincir bilgileri kullanılarak eğitilmesine olanak tanıyor. Bu araçları hayatımızda her gün kullanarak inanılmaz derece verimli hale gelebiliriz. İster mahallenizdeki en iyi restoranların bir dizinini araştırıp bir araya getirmek, ister işiniz veya araştırmanız için kod yazmanıza yardımcı olmak olsun.”

 

 

Şehrinizdeki kişiselleştirilmiş restoran menüsü önerilerini keşfetmek için kullanabileceğiniz app olan Nutrios, Aptos ağı üzerinde inşa edilecek. Aptos üzerine kurulu olacak proje, kullanıcıların talebine uygun olarak hareket etmek için AI+blockchain kullanacak.

 

Kullanıcılara pek çok ödül sunan Aptos Summer yarışması kullanıcıların erişimine açıldı. Görevleri tamamlayan her kullanıcı özel bir OAT kazanabilecek. Sınırlı sayıda geliştirilmiş Aptos Yaz Swag Paketlerinden birini kazanma şansı sunuldu. 

Aptos, Kore Blockchain Haftasına ev sahipliği yaptı.”Aptos ile harekete geçin ve dünyanın dört bir yanından blockchain uzmanlarıyla bağlantı kurun.” mottosuyla hareket eden proje kullanıcıları çeşitli etkinliklere davet etti. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Üstad Splinter’ın Pendle Analizi

Memecoin Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?