in ,

Aptos (APT) Ekosisteminde Yaşanan Son Gelişmeler

Bu yazımızda, Aptos (APT) ağında yaşanan son gelişmeleri tek bir makale altında kaleme alacağız.

Aptos, ölçeklenebilir bir Layer-1 blok zincir projesidir. Eski Meta çalışanları tarafından kurulan Aptos, merkeziyetsizlik ve Web3 fikirlerini daha geniş kitleler ile buluşturmayı amaçlamaktadır.

Aptos

Microsoft, Aptos ile Ortaklık Kurdu

Teknoloji devi Microsoft, yapay zeka alanı ve Web3 üzerinde çalışmak için Aptos Labs ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Aptos Labs kurucu ortağı ve CEO’su Mohammad Shaikh şu ifadeleri kullandı: “İki şirket için birincil odak noktası ilgili sektör sorunlarımızı çözmektir. İş birliğimiz, Microsoft’un yapay zeka (AI) modellerinin Aptos’un doğrulanmış blok zincir bilgileri kullanılarak eğitilmesine olanak tanıyor. Bu araçları hayatımızda her gün kullanarak inanılmaz derece verimli hale gelebiliriz. İster mahallenizdeki en iyi restoranların bir dizinini araştırıp bir araya getirmek, ister işiniz veya araştırmanız için kod yazmanıza yardımcı olmak olsun.”

NEOWIZ, Intella X ve Aptos Foundation Ortaklık Kurdu

NEOWIZ, Intella X ve Aptos Foundation, Aptos’un inşa ettiği oyun ekosistemini güçlendirmeye yardımcı olmak için stratejik bir ekosistem ortaklığı kurduklarını duyurdu.

Aptos, bu ortaklıkla birlikte Intella X ekosisteminin genişlemesine yardımcı olmak, NEOWIZ ve Intella X’i Aptos ekosistemine dahil etmek ve Web3 oyun ekosistemini bir bütün olarak büyütmeyi amaçlıyor.

Chingari Entegrasyonu, Kullanıcı Etkinliğinde Rekor Büyümeye Yol Açtı

Hindistan’ın önde gelen sosyal medya platformu Chingari, Aptos blok zinciri ile entegre oldu.

Entegrasyonu takip eden ilk 10 gün içinde, Chingari toplam 1.000.000’dan fazla on-chain kullanıcısı kaydetti ve günlük katılımda önceki 10.000-15.000 kullanıcı aralığından yaklaşık 60.000 ile 80.000 yeni kullanıcıya bir artış yaşadı. Yaşanan bu etkileyici büyüme, Chingari’yi Aptos blok zincirindeki en büyük proje olarak konumlandırdı ve Chingari’nin Solana’daki geçmiş performansı da dahil olmak üzere diğer tüm zincirlerdeki merkeziyetsiz uygulamaları (dApp) geride bıraktı. Bunların yanı sıra Aptos işlemlerinde %150 artış yaşanırken, on-chain günlük aktif kullanıcı sayısında ve gas tüketiminde ise %500 artış kaydedildi.

Aptos (APT) Büyük Kilit Açılımı Gerçekleştirdi

Token Unlock verilerine göre, 12 Ağustos Cumartesi 03:00’da (TSİ) 4,5 milyona yakın APT serbest bırakıldı.

Verilere göre yaklaşık 33 milyon dolar değerinde bulunan ve arzın %2’sini oluşturan kilitli varlıkların 3.21 milyon adedi topluluğa, kalanı ise Aptos Vakfı’na dağıtıldı.

Expand Network ve Aptos Entegre Oldu

Tüm büyük blok zincirleri ve akıllı sözleşme tabanlı protokoller için çeşitli sorgular ve işlemler için ortak bir ağ geçidi sunan bir bağlayıcı API hizmeti expand.network ile Aptos entegrasyon gerçekleştirdi.

Bu entegrasyonun, hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için bir olasılıklar dünyasının kapılarını açarak Aptos’ta blok zincir uygulamaları oluşturmayı ve kullanmayı kolaylaştırması hedefleniyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Testnet

Haftanın Testnet’leri

funding round

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri