in

Aptos Airdrop Duyurdu: Kimler Hak Kazandı ve Nasıl Claim Edilir?

Aptos

Layer 1 projeleri arasında aldığı yatırımlar ile öne çıkan proje Aptos, testnet’e katılıp node kuran ve işlem yapan kullanıcılara “Airdrop” dağıtılacağını duyurdu. Peki bu Airdrop’a kimler hak kazandı ve ödül nasıl “claim” edilebilecek?

The Aptos Foundation, Aptos’un testnet ağında işlem yapan ve ağa katkıda bulunan katılımcılara $APT token olarak airdrop yapacağını duyurdu. Kullanıcılar vakfın duyurduğu “airdrop” ödülünü talepte bulunmaya uygunsa, [email protected] adresinden bir e-posta alacaklar.

Aptos Incentivized Testnet /veya/ bir APTOS:ZERO testnet NFT mintleyen kullanıcılar, Aptos token’lerini talep etmeye hak kazanacaklar (NFT’yi mintleyen orijinal kullanıcı uygundur, mevcut olan veya yeni kullanıcı olanlar airdrop’a hak kazanamaz). Aptos’un mevcut topluluğa verdiği ilk airdrop oldu. Toplamda 20.076.150 $APT, 110.235 katılımcıya airdrop olarak gönderilecek.

Airdrop Nasıl Claim Edilir?

İlk olarak, airdrop için uygun olup olmadığınızı görmek için https://aptoslabs.com/foundation-airdrop adresini ziyaret edin ve discord’unuzu bağlayın. Discord’unuzu bağladıktan sonra bir Martian, Fewcha, Petra vb. cüzdan bağlayın. Ardından airdrop’u claim edebilmek için, https://aptoslabs.com/foundation-faucet bu bağlantıdan küçük bir miktar $APT (tam olarak 0.025) talep edebilir ve hak talebinin gaz ücretlerini karşılayabilirsiniz.

Ağ yoğun olduğundan işleminiz aksayabilir, o yüzden mümkün olduğunca hızlı davranmanızda yarar var. Birkaç büyük kripto para borsası $APT token’ını listeledi. Airdrop’u cüzdanınıza claim ettikten sonra $APT’nin listeli olduğu borsaya göndererek nakde dönüştürebilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Hangi Kripto Para Borsaları Aptos (APT) Listeliyor?

Solana

Solana NFT Nasıl Mint’lenir?