içinde ,

Apple, NFT Dünyasına mı Katılıyor?

Geçmişe bakıldığında, Apple’ın sürpriz yapmayı sevildiği görülüyor. NFT topluluğu, Apple’ın bir NFT kartıyla Web 3.0 alanına adım atma şansının yüksek olduğunu düşünüyor.

Söylentiler, Apple’ın etkinlik sayfasında Memoji benzeri karakterleri açıklamasından sonra başladı. Dünya Geliştiriciler Konferansı 2022 (WWDC 2022) pazarlama kampanyası da NFT benzeri karakterleri destekliyor.

Twitter’daki kripto topluluğu, Apple’ın Web 3.0’a girmesi konusunda oldukça umutlu. Bu söylentiye ek olarak, MacRumours’un Memoji karakterlerine tıklamanın, üç ticari kart karakteri içeren bir arttırılmış gerçeklik modunu ortaya çıkarabileceği iddiası da var.

Apple, Ace Web 3.0 için Oldukça Uygun

Şirket, iddiaları henüz resmi olarak doğrulamamış olsa da Apple’ın NFT dünyasına girişleri imkansız görünmüyor. Apple, VR ve AR işlevlerine sahip bir karma gerçeklik gözlüğü geliştirmek için şimdiden çalışmaya başladı. Bu, son birkaç yıldır Memoji segmentinde yoğun bir şekilde çalışan Apple’ın işini daha da kolaylaştırıyor.

Ceek (CEEK)

Apple’ın CEO’su Tim Cook, geçen yıl kripto para alanına olan ilgisini açıklamıştı. Kişisel olarak kriptoya yatırım yaptığını da belirtti. Apple’ın NFT planları hakkında şöyle bir yorum yaptı:

NFT’ler ilgimizi çekiyor ama uygulaması biraz zaman alacak.

Ancak Cook, Apple’ın kripto yatırım planları hakkında herhangi bir yorumda bulunmadı. Kripto ile ilgili planları başlatmak için acele etmediklerini açıkladı.

Apple’ın WWDC 2022 etkinliği, 6 Haziran ile 10 Haziran tarihleri arasında sanal olarak gerçekleştirilecek. Etkinlikte, Apple ürünlerindeki yeniliklerin tanıtılacağı düşünülüyor. iPadOS 15, macOS Monterey, watchOS 8 ve iOS 15 gibi yeni cihazlar ve yazılım modelleri de tanıtılabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı 3. sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Ethereum, Solana, ve Avalanche Fiyat Analizleri I 05.06.2022

2022’de Takip Edilmesi Gereken 5 Layer-2 (L2) Kripto Projesi | Bölüm 2