in

Apple, Uygulamaların NFT Satışına İzin Verecek!

Apple, NFT

The Information’ın 23 Eylül Cuma günü yayınladığı rapora göre, Apple App Store’da yakında üçüncü taraf uygulamaların kendi platformunda NFT’ler satmasına izin verecek. 

Ancak Apple uygulama için satım alımlarda standart komisyon olarak %30 oranında bir komisyon uygulayacak.

Apple’ın komisyon oranı, standart NFT marketplace’lerin komisyon oranları ile karşılaştırıldığında “aşırı pahalı” olduğu için eleştiriliyor.

The Information’ın haberine göre, NFT startup projesi Magic Eden Apple’ın bu haberi üzerine ürünlerini ve hizmetlerini iOS App Store üzerinden sunmayı bıraktı.

Apple, NFT

Apple çoğu NFT kuruluşlarından ve NFT koleksiyonerlerinden tepki aldı. Fakat Web3 şirketi Limit Break CEO’su Leydon haberi paylaşarak şunları dile getirdi:

Herkes Apple’a odaklanıyor. Ve bunun 1B + oyuncuları olan her bir mobil oyuna bir ETH cüzdanı koyabileceğinin farkında değil!

Leydon, “Apple’a ücretsiz bir NFT’nin %30’unu seve seve vereceğim” diye ekledi.

Apple artık App Store üzerinden NFT alım-satımlarına izin verebilir. Ancak önemli bir detay; şirket hala kripto para birimi ödemelerini kabul etmiyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 25 Eylül 2022

Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC) Hakkında Ünlü Analistlerin Ekim Ayı Tahminleri