in

Apple M2 İşlemcisi 2022 Yılında Macbook Air ile Karşımıza Çıkabilir

Teknoloji takipçileri tarafından Apple ile ilgili sızdırdığı doğru bilgiler ile tanınan Dylandkt Twitter üzerinden M1 işlemci ve yeni MacBook Air ile ilgili bilgiler paylaştı.

Apple geçtiğimiz kasım ayında “One More Thing” etkinliği ile yeni MacBook modellerini ve M1 işlemcisini tanıtmıştı. M1 işlemcisinin yüksek performansı sayesinde Apple büyük bir başarı sağlamıştı. İlk başlarda Macbook Air, Macbook Pro ve Mac Mini için kullanımı gerçekleştirilen M1 işlemcisi geçtiğimiz aylarda iMac ve iPad Pro modellerine kullanıma sunulmuştu.

Nisan ayında ise “Sprig Loaded” isimli etkinlikle M1 işlemcisinin yeni versiyonu M1X’in tanıtılması bekleniyorsu ancak Apple bu konuda herhangi bir açıklama yapmamıştı. Şimdi ise Dylandkt Twitter üzerinden M1 işlemcisi ve Macbook Air modelleri ile ilgili yeni bilgiler paylaştı.

Dylandkt’e göre M2 versiyonu önümüzdeki yılın ilk yarısında tanıtılacak. M2 işlemcisinin ilk etap olarak MacBook Air modelleri ile kullanılması bekleniyor. Yeni MacBook Air modellerinde ise yeni bir tasarımla karşılacağımıza da söyleyelim. Renk seçeneği olarak ise yeni iMac modellerinde yer alan yeşil, sarı, mavi, mor, gümüş, turuncu ve pembe renklerinin sunulması bekleniyor. Onun dışında şu an M2 işlemcisinin teknik özellikleri konusunda bilgi sahibi değiliz.

Dylandkt’e göre M1X ve M2 tamamen farklı iki işlemci olacak. M2’ye oranla M1X’in daha güçlü bir işlemci olması bekleniyor. M1X’in ise gelecek aylarda yeni Macbook Pro ile karşımıza çıkması beklentiler arasında.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Akbank

Akbank’tan Sistem Krizine İlişkin Kamuoyu Açıklaması

7 Temmuz 2021 Tarihli BTC, ETH, XRP Teknik Analizi