içinde

Apple Kurucu Ortağı Wozniak: Bitcoin Matematiksel Bir Mucize

Bitcoin, madencilik

Apple kurucu ortağı Steve Wozniak, yıllar önce “Bitcoin tek dijital altındır” demişti ancak hala BTC’ye yatırım yapmadığını söylüyor. Apple kurucu ortağı Steve Wozniak’ın kendisi bir Bitcoin yatırımcısı olmamasına rağmen Bitcoin (BTC) konusundaki olumlu duruşunu yinelediği bildiriliyor.

Bir zamanlar “tek dijital altın” olarak adlandırılan Bitcoin’in vokal savunucusu Wozniak’ın, Latin Amerika’da büyük bir sanal etkinlik olan Talent Land Digital 2021’de Bitcoin’den bir “teknoloji mucizesi” ve “benzersiz bir matematiksel formül” olarak bahsettiği bildirildi.

Bitcoin

Yerel haber ajansı El Sol de México tarafından Perşembe günü yayınlanan bir rapora göre, Apple kurucu ortağı ayrıca Bitcoin’in altından daha iyi olduğunu belirterek, Bitcoin bloklarını madenciliğin altın bulup çıkarmaktan daha kolay olduğunu ima etti:

“Altın sınırlıdır ve onu aramanız gerekir. Bitcoin en şaşırtıcı matematiksel mucizedir. Bitcoin’e yatırım yapmıyorum ama burada kalacağına inanıyorum.”

Birçok endüstri oyuncusu ve analisti hem altın hem de Bitcoin’in sınırlı bir arzı olduğundan, bu nedenle potansiyel olarak piyasada değerini koruduğu için Bitcoin’den “dijital altın” olarak bahsetti. Altın, fiziksel arz ve çıkarma zorluğu ile sınırlıyken, Bitcoin madenciliği kaynak koduyla 21 milyon coinle sınırlandırılmıştır.

Bitcoin

Wozniak’ın sözleri, Meksika’nın en zengin üçüncü adamı Ricardo Salinas Pliego’nun Bitcoin’i yeni altın olarak adlandırmanın “kesinlikle doğru” olduğunu açıklamasından kısa bir süre sonra geldi.

“Bu tamamen doğru, Bitcoin yeni altın, ancak çok daha taşınabilir, Bitcoin’i taşımak cebinizde altın külçeleri bulundurmaktan çok daha kolay.”

Wozniak, Haziran 2018’de “sadece Bitcoin saf dijital altındır” iddiasıyla daha önce Bitcoin hakkında benzer yorumlarda bulunmuştu.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bitcoin Cardano Ethereum

12 Temmuz 2021 Tarihli BTC, ETH ve ADA Teknik Analizi

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Düşüşün Hakim Olduğu Bir Kriptopara Piyasasına Uyandık