in , ,

ApeCoin %65 Değer Kaybetti! Neden Düşüyor?

Bored Ape Yacht Club ekosisteminin Ethereum tabanlı token’ı ApeCoin (APE) son 30 gün içerisinde %65 değer kaybetti. Token, devam eden kripto piyasası çöküşü sırasında Play-to-Earn token’larına kıyasla önemli ölçüde daha fazla değer kaybetti.

ApeCoin (APE), CoinGecko’dan gelen verilere göre bir gecede tüm zamanların en düşük seviyesi olan 3,10 dolar seviyesine kadar bir düşüş yaşadı.

Büyük düşüşten Play-to-Earn ve metaverse token’ları da etkilendi. Ancak ApeCoin (APE) ile aynı derecede değil. Sandbox (SAND) 0,77 dolara seviyesine kadar geriledi. Move-to-Earn projesi Stepn token’ı olan GMT ise 0,53 dolar seviyesini gördü. Düşüş esnasında en hızlı düşüş reaksiyonunu gösteren APE oldu.

CoinGecko’ya göre, son 30 gün içinde APE değerinin %65’ini kaybetti. SAND %42’lik bir düşüşle veya Decentraland’ın MANA token’ı %39’luk bir düşüş yaşadı. Bitcoin (BTC) aynı dönemde %32 düşerken, Ethereum (ETH) fiyatının %48’ini kaybetti.

İlişkili Bored Ape Yacht Club NFT’leri de son zamanlarda büyük değer kaybetti. ABD doları cinsinden ölçülen, bir Bored Ape’in taban fiyatı (veya ikincil bir piyasada mevcut en ucuz NFT’nin fiyatı) NFT Fiyatı başına mevcut 91.781 dolar (76 ETH) fiyatıyla son 30 gün içinde %54’ten fazla düştü.

Bored Ape Yacht Club’ın 29 Nisan’da, Yuga’nın yakında çıkacak olan Otherside metaverse oyunu için sanal arazi NFT planlarının lansmanından hemen önce belirlediği tüm zamanların en yüksek fiyatı olan yaklaşık 429.000 dolar (152 ETH) geri bakıldığında daha da çarpıcı. Diğer taraftan ise, gelecekteki diğer oyunlar ve Web3 hizmetleri gibi ApeCoin etrafında inşa edilecek.

NFT, profil resimleri, sanat eserleri ve koleksiyonlar gibi dijital ürünler de dahil olmak üzere bir öğenin mülkiyet kanıtı gibi çalışır. Bored Ape Yacht Club, bugüne kadar 2,2 milyar dolardan fazla ticaret hacmiyle en popüler Ethereum NFT projelerinden biridir. Ancak piyasadaki volatilite nedeniyle ticaret ve fiyatlar son haftalarda önemli ölçüde düşmüştür.

ApeCoin (APE)

Bored Ape Yacht Club ve Mutant Ape Yacht Club NFT’lerinin sahipleri, token’ın Mart ayında piyasaya sürülmesinden sonra binlerce ücretsiz APE talep edebildiler. APE’nin fiyatı, Nisan ayı sonlarında, Otherside arazi satışı öncesinde 26 doların üzerine çıktı. Ancak daha sonra satışı takip eden günlerde hızla 14$ aralığına düştü. Kısa bir süre sonra kripto piyasası çöktü ve APE de büyük bir düşüş yaşadı.

ApeCoin sahipleri, token’larını yönetişim tekliflerine oy vermek için kullanabilir ve son zamanlarda topluluk, APE’yi Ethereum ekosisteminde tutup tutmama konusunda tartışıyor. Rakip ağ Avalanche, APE sahiplerini denemek ve etkilemek için bir adım attı. Ancak sonuçta topluluk Ethereum ekosisteminde kalmaya oy verdi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Celsius Hakkında Soruşturma Açıldı!

kripto

Rusya Merkez Bankası: Kripto Ödemeleri Mümkün Olabilir