in ,

ApeCoin Nasıl Stake Edilir?

ApeCoin’de staking, sahiplerinin pasif bir gelir elde etmesine olanak sağlayabilir. BAYC metaverse’ye güç veren yönetim tokeni APE, fiyat performansı 20$’a yaklaşırken tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Ancak APE’de henüz staking seçeneği aktif değil.

Yuga Labs yakın zamanda yaklaşmakta olan “the other side Metaverse” projesinin haberlerini doğruladı. Bu haber, ApeCoin’in fiyatlarını olumlu yönde etkileyerek APE’nin Nisan ayı sonlarında yükselmesini sağladı.

Yeni piyasaya sürülen Apecoin, BAYC ekosistemini güçlendirmekten sorumlu olacak. Peki APE staking amacıyla kullanılabilir mi?

APE Staking İçin Kullanılabilir mi?

Yuga Labs, APE’nin staking’ine şimdilik resmi olarak izin vermiyor. Ancak bu, topluluk tekliflerine bağlı olarak hızla değişebilir. ApeCoin forumunda, APE staking fikirleri öneren birden fazla AIP vardır.

ApeCoin

Bu AIP’ler (teklifler) artık yayında ve sahipleri onlara oy vermeye hazırlanıyor. Oylama sonucuna bağlı olarak, APE token’i için staking’e giden yol açılabilir.

İlk olarak stake etmeyi öneren AIP-5, topluluk tarafından oylandı. Kripto ekosistemindeki isimlerden birisi olan Cobie ayrıca, önümüzdeki üç yıl içinde APE arzının %17,5’ini staker’lara dağıtmayı amaçlayan ApeCoin stake teklifini sorgulayan bir Substack yayınladı.

Cobie topluluğa şu soruyu sordu:

“ApeCoin holder’larına ApeCoin’i elinde tutmaları için ödül sistemi olmayacak mı?”
AIP-5 oylamasındaki tartışmada BAYC sahipleri için staking üst sınırı ve orantısız ödüllerin eksikliği sorgulandı.

AIP-21 ve 22, stake etme oylarının geçmesine yardımcı olacağını umdukları değişikliklerle (stake caps) olsa da, stake etmeyi yeniden önerdiler.

Ancak, bu AIP’lerin oylamadan geçmemesi durumunda, başka seçeneklerde mevcut.

ApeCoin Nasıl Stake Yapılır?

Merkeziyetsiz bir Metaverse, GameFi ve NFT yatırım kuruluşu olan vEmpire, APE için bir stake havuzu oluşturdu.

Şirket, APE’yi vEmpire üzerinde stake ederek, diğer NFT varlıkları satın alarak ve APE ekosisteminde oyunlar oynayarak yatırımcının hissesini kullanacak.

Tabii ki bu, resmi ApeCoin ekosisteminden ayrılması göz önüne alındığında, geleneksel staking ve stake havuzlarının çalışma biçiminden biraz farklıdır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

2027’de Kripto Para Piyasası için Olası 5 Senaryo

Bitcoin Fiyatı Nelerden Etkilenir?