içinde

ApeCoin (APE), Ethereum’da Kalıyor Gibi Görünüyor!

ApeCoin (APE) topluluğu, APE’nin şimdilik Ethereum blok zincirinde kalması gerektiğini düşünüyor. ApeCoin’in, daha düşük işlem ücretleri nedeniyle Avalanche ağına geçme ihtimali bir süredir gündemdeydi. Ancak bugün oylamaya sunulan teklif, topluluk tarafından kabul görmemiş gibi görünüyor.

Şu ana kadar oyların %99’u ApeCoin’i (APE) Ethereum ekosisteminde tutmak ve başka herhangi bir L1 zincirine veya yan zincire geçiş yapmasını engellemek için kullanıldı. Oylama 9 Haziran Perşembe günü son bulacak.

Yuga Labs, uzun süredir beklenen Otherdeed for Otherside NFTs mintlerinin Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretleri nedeniyle bu fikri ortaya atmıştı.

ApeCoin DAO, ApeCoin’in farklı bir zincire geçmesinin maliyetli, riskli, karmaşık olduğuna ve henüz test edilmemiş veya öngörülememiş sorunlara yol açabileceğini düşünüyor.

Farklı bir zincire geçmenin, Yuga Labs’in Bored Apes, Mutant Apes veya Otherside Deeds dahil olmak üzere NFT’ler için ApeCoin’e (APE) olan desteğini çekmesine neden olabilir. Ethereum ağındaki gaz ücretleri ve ağdaki ile işlem süresi konusundaki endişelere rağmen, Ethereum ekosisteminden uzaklaşmak ApeCoin, ApeCoin sahipleri ve DAO’nun çıkarları için zararlı olabilir.

ApeCoin, Avalanche ve Immutable X dahil olmak üzere birçok blok zincirden ApeCoin’i zincirlerine taşımak için teklifler aldı. Ancak topluluk, Avalanche ve ETH yanlısı L2 zincirlerine şiddetle karşı çıkıyor. Kullanıcılar, EVM zincirleri yerine ETH L2 ağında desteklenen varlıklara sahip olmayı tercih ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Bill Gates, Microsoft

Bill Gates, Neden Kripto Yatırımı Yapmadığını Açıkladı

Arthur Hayes: Dip Seviyelerine Yaklaştık