içinde

Anonymous, Do Kwon’un Peşine Düştü

Hacktivist grup Anonymous, Do Kwon’a yönelik iddia edilen suçları gün yüzüne çıkarmak için  kendi soruşturmasını yürütmeye karar verdi. Anonymous, Terra CEO’sunun kripto sektörüne adım attığı günden bu yana gerçekleştirdiği tüm eylemleri incelemeye başladı.

Anonymous, Do Kwon’u dolandırıcılıkla suçluyor. Do Kwon, hacktivist gruptan bir tehdit mesajı aldı. Hacker grubundan geldiği iddia edilen videoda şu açıklama yapıldı, 

“Anonymous, Do Kwon’un kripto alanına girmesinden bu yana neler yaptığı ortaya çıkarmak için tüm geçmişine bakıyor. Keşfedilecek daha birçok suç olduğuna hiç şüphemiz yok.”

Video, “Do Kwon, eğer dinliyorsan, ne yazık ki verdiğin hasarı tersine çevirmek amacıyla yapılabileceğin hiçbir şey yok. Bu noktada yapabileceğimiz tek şey senden hesap sormak ve bir an önce adalete teslim edilmeni sağlamak.” açıklamalarıyla başlıyor. 

Anonymous ayrıca, Mayıs ayındaki Terra çöküşünün sonucunda kripto piyasasından 40 milyar dolardan fazla değerin silinmesiyle ilgili olarak, Do Kwon’un “mümkün olan en kısa sürede adalete teslim edilmesini” sağlama sözü verdi.

Hacktivist grubun yayınladığı videoda, Terra CEO’su Do Kwon’un, çöküşten önce LUNA ve UST’den her ay 80 milyon ABD dolarının nakde çevirdiği iddiaları da dahil olmak üzere Kwon’un iddia edilen suçlarının bir listesini özetledi. Ayrıca Basis Cash adlı başka bir algoritmik stablecoin’inde çöküşte rolü olduğunu belirtti.

Hacktivist grup, Kwon’u rakipleri ve eleştirmenleri trolleme ve asla başarısız olmayacakmış gibi davranma konusundaki kibirli taktikleri nedeniyle eleştirdi. Bazen insanların sadece hata yaptığını ve işletmelerin başarısız olduğunu belirten Anonymous, Do Kwon’un en başından beri kötü niyetleri olduğuna dair önemli kanıtlara sahip olduğunu belirtti. 

Anonymous, faaliyetine 2003 yılında anonim sosyal topluluk web sitesi 4chan’da başlayan, merkeziyetsiz uluslararası bir aktivist kolektifidir. Anonymous ününü; Devlet kurumları, özel şirketler ve hatta Scientology Kilisesi’ne karşı siber saldırılar düzenleyerek kazandı. 

Hatırlanacağı üzere Anonymous, Haziran 2021’de aynı YouTube kanalı üzerinden, kripto piyasasını manipüle etmek için Twitter’daki nüfuzunu ve etkisini kullandığı iddiasıyla Tesla CEO’su Elon Musk’ı hedef almıştı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Harmony, 1 Milyon Dolar Ödül Verecek

Terra USTC’den Büyük Geri Dönüş!