in ,

Ankr (ANKR) Hack’lendi!

Ankr, hack’lenen son merkeziyetsiz finans protokolü oldu. Cuma günü yapılan bir duyuruya göre BNB Chain’e dayanan merkeziyetsiz bir finans protokolü olan Ankr hack’lendi.

Hacker, çok sayıda Ankr Reward Bearing Staked BNB (aBNBc) token’ı yaratmayı başardı. Hack olayının ardından token fiyatı neredeyse %100 oranında düştü. Saldırganlar, ele geçirdikleri 900 BNB’yi Tornado Cash’e aktardı. Saldırının ardından aBNBc %99’un üzerinde düştü.

Bir on-chain analiz firması olan Lookonchain’e göre hacker, şimdiden yaklaşık 10 milyon dolar değerinde USD Coin (USDC) token’ı ele geçirmiş durumda. Ankr’ın likit staking özelliği, kullanıcıların BNB token’larını yatırarak wrapped versiyonlarını elde etmelerini sağlıyordu. Protokol, bir bulut bilişim platformu olarak işlev görüyordu.

Binance, olayı araştırmak için şu anda ilgili taraflarla birlikte çalıştığını iddia ederek hack olayını ele aldı. Borsa, kullanıcılarına fonlarının güvende olduğuna dair güvence verdi. Binance Ceo’su CZ, Ankr hack olayından sonra Binance‘in tüm para çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Dünya Kupası Fan Token’ları Nasıl Etkiliyor?

5ireChain Testnet’i Yayınlandı!