in , ,

Animoca Brands ve Cube Entertainment, K-pop Müzik Metaverse ve NFT’ler için Ortak Girişim

Animoca Brands and Cube Entertainment 15 Kasım’da, bir müzik metaverse inşa etmek ve Cube Ent’in dünya çapında popüler K-pop müzik sanatçılarının ve aktörlerinin fikri mülkiyet haklarına dayalı olarak non-fungible token’ları (NFT’ler) ve ekosistem token’ları yayınlamak amacıyla ortak bir girişimi duyurdu.

Ortak girişim, dijital ses kaynakları, albümler, portreler ve Cube Ent yönetiminde dünya çapında popüler K-pop sanatçılarının avatarları dahil olmak üzere kaynakları kullanarak NFT’ler yayınlayacak. Bu, sanatçılar ve hayranları için gerçek dijital mülkiyet hakları ve diğer blokzinciri avantajları sağlayacaktır. K-pop hayran kitlesinin boyunu düşününce K-pop müzik metaverse büyük bir etki yaratacaktır.

Animoca Brands’in kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Yat Siu şunları söyledi:

“K-pop dünyayı kasıp kavuruyor ve Animoca Brands’ta, açık metaverse’i gerçeğe dönüştürmek için çabalarımızı sürdürürken Cube Ent ve onun K-pop sanatçıları kadrosuyla çalışmak için sabırsızlanıyoruz.”

Siu, NFT’lerin sağladığı yıkıcı mülkiyet biçimini uzun süredir vurguluyor ve daha önce, Temmuz 2020’de erken modern Avrupa’da, Rönesans’ta mülkiyet haklarının ilerlemesi üzerindeki non-fungible token’ların (NFT) etkisine benzetiyordu.

Metaverse

Cube Ent CEO’su Ahn Woo Hyung şunları söyledi:

“NFT’ler ve Cube Ent’in müzik, görüntü ve daha fazlasının IP’lerini içeren ilişkili bir ekosistem oluşturmak için Animoca Brands ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Bunun, küresel dijital kültür pazarına liderlik etmek ve dijital içerik endüstrisini ilerletmek için önemli bir başlangıç olacağını tahmin ediyoruz.”

Cube Ent; BtoB, Pentagon, (G)I-DLE ve Lightsum dahil olmak üzere yaklaşık 50 K-pop sanatçısını yönetiyor.

NFT’ler, özgünlük, nadirlik, kıtlık, mülkiyet, köken ve bağımsız olarak garanti edilen, doğrulanan ve blokzincirinde güvence altına alınan diğer özellikler dahil olmak üzere normalde fiziksel öğelerle ilişkilendirilen birçok özelliğe sahip dijital varlıklar ve koleksiyonlardır.

Kullanıcılara lisans temelinde geçici olarak sağlanan çoğu dijital içeriğin aksine, NFT’ler gerçekten sahiplenilebilir – tıpkı fiziksel koleksiyonlar gibi. NFT’lerin bu özellikleri, dijital koleksiyon ürünleri olarak önemli bir değer elde etmelerini sağlar.

Kaynak: Animoca Brands

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Shiba Inu (SHIB)

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Teknik Analizi | 15 Kasım 2021

WEB3

Web 3.0: Safsatalar ve Gerçekler