içinde

Animoca Brands, Notre Games’i Satın Aldı

Oyun yazılım ve risk sermaye şirketi olan Animoca Brands,  geliştirdiği oyunlara fiziksel ve dijital öğeleri dahil ederek yenilikçi ve cesur projeler ortaya koyan oyun firması Notre Game’i satın aldığını açıkladı. 

Resmi sayfasından detaylı açıklama yapan Animoca Brands, Notre Game’in sermayesinin %100’ünü satın aldığını ve Notre Game’in Animoca’nın bir yan kuruluşu olarak faaliyet göstermeye devam edeceğini duyurdu.

Animoca Brands’in kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Yat Siu;

Notre Game’in fiziksel-sanal hibrit oyun modeliyle sergilediği yenilik ve cesaretten etkilendik. Şirket, open metaverse’nin kurulmasına katkıda bulunma misyonumuzda aradığımız güçlü liderliğe ve deneyim ve zihniyete sahip sağlam bir ekibe sahip.

2016 yılında deneyimli oyun tasarımcısı Jiri Mikolas tarafından Prag merkezli kurulan Notre Game, mevcut oyun konseptlerine yenilik getirme misyonuyla hareket ediyor. Daha önce piyasaya sürülen kart mobil oyunu Scratch Wars, kullanıcılara benzersiz ve hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oyun fırsatları sunuyor.

Animoca Brands ve Notre Game, Scratch Wars’ın başarısına ve oyun mekaniğine dayanan yeni bir play to earn NFT oyunu Scratch Lords’u piyasaya sunmak için çalışıyor. NFT entegrasyonu ve ticareti de dahil olmak üzere güncellenmiş özelliklere sahip yenilikçi bir tahsil edilebilir kart mobil oyunu olan Scratch Lords’un bu yıl içerisinde çıkacağı planlanıyor.

Animoca Brands, 2022 yılı içerisinde yarış odaklı blockchain oyun girişimleri Grease Monkey Games ve Eden Games’i satın almıştı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Trust Wallet ile Kripto Satın Alma Rehberi

BAYC ve Otherside’a Hack Şoku! 145’ten Fazla ETH Çalındı!