in

Andre Cronje’nin Regülasyon Hakkındaki Açıklamaları

Ünlü DeFi geliştiricisi Andre Cronje, “kripto düzenlemeleri” yerine kripto para birimi işletmelerinin ulusal bir blok zinciri çerçevesi altında faaliyet gösterme lisansına sahip olduğu “düzenlenmiş kripto” fikri için çağrıda bulundu.

Blog yazısında, düzenlenmiş kripto para birimlerini, kripto para birimi düzenlemesi yoluyla endüstriyi denetlemeye çalışmaktan daha uygun bir yaklaşım olarak nitelendirdi.

Cronje, düzenlenmiş kripto para birimlerinin faaliyet gösterdikleri ülkelerde gerekli lisanslar için başvuran kripto işletmelerini kapsayacağını söyledi. Yani aslında, kendi kripto para endüstrilerini düzenlemek isteyen ülkeler, Cronje’nin “ulusal blok zincirleri” dediği fikri başlatabilir.

“Kripto düzenlemesi nedeniyle düzenleyici kurumlarla çatışmak yerine, düzenlenmiş kripto konusunda gelişmeliyiz. Token ihracat lisansı nasıl olmalıdır? Bir borsanın faaliyetleri ne kadar genişletilmelidir?”

Cronje, düzenlenmiş kriptonun neden gelecek vadettiğini açıklamak için yine blogundan yararlandı. Kripto ETF’leri ve yatırım fonları, uyumlu saklama hizmetleri, risk raporlama çözümleri ve varlık tokenizasyon platformları gibi alanları örnek gösterdi.

Andre Cronje, mart ayında kripto sektöründen ayrılmış ve birkaç protokolün kontrolünü devrettiğini duyurmuştu. DeFi geliştiricisinin bu son açıklamaları, sektöre dönüşünün göstergesi olabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Epic War Projesi Yaratıcısı J Hai NG ile AMA Etkinliği

ApeCoin (APE) Neden Yükseliyor?