içinde

Anchor Protocol Yenileniyor

Terra blok zincirinde ödünç verme ve alma protokolü olarak yer alan Anchor Protocol, tasarımında büyük bir yükseltme yapıyor.

Küresel ekonomik büyümeye sabitlenmiş algoritmik bir stablecoin olan Anchor, kullanıcıların dijital varlıklarını aşırı teminatlı bir modelle yönetişime katmalarına, ödünç vermelerine ve ödünç almalarına olanak tanır.

Anchor Protocol (ANC) ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre, Protokol kullanıcılarına teminat garantisi sağlayacağı Solana tabanlı varlık olan bSol’a katılmaya karar verdi. Solana ağının yerel kripto para birimi SOL’den türetilen sentetik bir varlık olan bSOL, artık Terra’nın USD sabitli parası olan TerraUSD’yi (UST) ödünç almak için teminat olarak kullanılabilecek. Böylelikle, kullanıcılar $bSOL’lerine karşı $UST ödünç alabilecekler.

https://twitter.com/anchor_protocol/status/1522708367772430336?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1522708367772430336%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2Fsolana-comes-to-largest-terra-defi-protocol-anchor-heres-how

Anchor Protocol’ün ekibi, planlanan teminatlandırma seçeneği için kredi-değer (loan-to-value-LTV) oranının %60 olarak belirleneceğini açıkladı.

Bilindiği üzere, Lido Finance, kullanıcıların ETH’lerini yatırarak getiri elde etmelerine yardımcı olan bir staking projesidir. Projenin tokeni olan Lido DAO Token (LDO) sahiplerinin tekliflerine izin veren bir yönetişim tokenidir. Açıklamaya göre kullanıcılar, Lido Finance likidite staking modülünde SOL stake ederek ve Wormhole’un muti-chain köprü ekosistemi aracılığıyla Terra’ya (LUNA) göndererek bSOL tokenleri elde edebilir.

Gerçekleşmesi beklenen yükseltmenin kesin tasarımının ve ödül oranının, önümüzdeki günlerde Anchor Protocol (ANC) ekibi tarafından paylaşılacağı öngörülüyor. Anchor Protocol (ANC) meraklıları, protokolüne yapılacak ekleme konusunda umutlular.

Kaynak: U.Today

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Üstad Splinter’ın Mayıs Ayı Piyasa Yorumu

IOTA (MIOTA) Nasıl Stake Edilir?