içinde , ,

Analistlerin Kısa Vade Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Bitcoin

Her zaman olduğu gibi son günlerde de hareketli günler geçiren kripto piyasasında Bitcoin’in fiyat hareketliliği ön plana çıkıyor. Bu yazımızda öne çıkan bazı kripto analistlerinin kısa vadedeki Bitcoin fiyat analizlerini inceliyoruz.

il Capo of Crypto

Capo adlı 319.000 takipçiye sahip analist, Bitcoin (BTC) destek seviyesinin altına düştüğünde Bitcoin için düşüşün derinleşeceğini söylüyor. 2 günlük grafikte Bitcoin’in, 30.000 dolar destek seviyesini kırdığını ve 29.000-31.000 dolar arasındaki tüm fitilleri alarak ilerlediğini söyledi. Ve artık BTC’nin 30.000 dolardaki bölgeyi direnç olarak test ettiğini belirtti.

Analist, Bitcoin (BTC)’nin yükselmeden önce 21.000 dolara düşebileceğini söylüyor. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde Bitcoin’in %40-%50 oranında daha düşmesini bekliyor ve altcoin’ler içinde benzer bir tahmine sahip. Capo 26 Mayıs’ta BTC için 28.500 dolardan 22.000 dolara gerçekleşebilecek olan düşüşün onayının alınacağını belirtti. 26 Mayıs’ta BTC 28.000 dolara kadar düşüş yaşadı. Capo 27 Mayıs’ta, bu desteğin kırılmasının uzun sürmeyeceğini düşündüğünü belirtti.

Crypto Tony

Twitter’da 197.000’den fazla takipçisi bulunan Crypto Tony, Bitcoin dominansı devam ettikçe altcoin’lerin düşmeye devam edeceğini söylüyor. Bitcoin’in şu anki seviyesinin destek bölgesi olduğunu belirten Crypto Tony, Bitcoin’in bu desteği kaybetmesi halinde 24.000 dolar veya 22.000 dolara kadar düşebileceğini söylüyor.

Analist, Bitcoin dominansının etkisinden bahsederek bunun önemini vurguluyor. Ayrıca; Crypto Tony, Bitcoin dominansında yüksek aralıklara ulaşıldığında olası sapmalara dikkat etmek gerektiğini de belirtiyor.

Michaël van de Poppe

Eight Global’ın Kurucu ve CEO’su, 600.000’den fazla takipçiye sahip analist Michaël van de Poppe, Bitcoin’in $BTC tüm dip seviyelerini gördüğünü düşünüyor. Bitcoin için 32.800 dolar ve ardından 35.000 dolara gitme zamanın geldiğini düşünürken Bitcoin’de oluşabilecek manzarayla ilgili görüşlerini de analizinde belirtiyor.

İleriki saatlerde fiyat değişiklikleriyle Bitcoin’in hala düşük seviyeleri gördüğünü, bunun şimdilik ağır destek olduğunun varsayılabileceğini düşüncelerine ekliyor. Son olarak 29.300 doları kırmanın önemine değiniyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Sosyal Duyarlılığın Bitcoin (BTC) Fiyatına Etkisi

Terra, Topluluk Havuzundan 1.3 Milyar UST Yakacak!