içinde ,

American Express, NFT ve Metaverse Dünyasına Girdi

Dünya çapında kredi kartı ve turizm şirketi olan American Express, NFT ve Metaverse dünyasına girdi. Bu doğrultuda şirket, ABD Patent ve Ticari Marka Kurumu’na yedi ticari marka başvurusunu NFT ve Metaverse kategorisinde yaptı.

American Express’de NFT ve Metaverse Çağı

Halkın ilgisini çeken NFT ve Metaverse’te yaşanan gelişmeler şirketlerin de ilgisini çekmeye başladı. Metaverse için yaşanılan liderlik çatışmalarına American Express’de dahil oldu. Bu doğrultuda şirket, ismi, logosu, hareketi, üyelik ödüllerini içinde barındıran yedi ticari marka başvurusu yaptı. Şirket içinde AMEX, Centurion, Shop Small ve üyelik ödülleri de dahil olacak şekilde ayarlamalar yaptı.

Şirketin USPTO lisanslı ticari marka avukatı Mike Kondoudis salı günü tweet attı. Bu tweet’te NFT ve metaverse ticaret uygulamaları hakkında bilgi paylaştı. Ek olarak tweet’te NFT destekli multimedya, kripto para birimi hizmetleri, sanal bankacılık ve takas hizmetleri ile American Express’in halkla bir araya getirileceğinden bahsediliyor.

Kripto para birimlerinin yükselişine büyük destek veren JPMorgan, kripto dünyasında büyük bir oyuncu olarak kabul ediliyor. Ek olarak JPMorgan’ın yanı sıra Visa, Mastercard, PayPal gibi büyük teknoloji firmaları da kripto para birimlerine olan ilgilerini belli etti. 

Sıralamaya bakıldığında Metaverse’ü keşfetme sürecini ilk olarak JPMorgan başlatmıştı. Liderlik sıralamasında ise şuan ikinci sırada American Express yer alıyor. Şubat ayında JPMorgan Decentraland’da bir dinlenme salonu açtığını duyurmuştu. Bununla birlikte JPMorgan yenilikçi teknolojileri de kullanmaya başladı. Hatta kavramı etkinleştirmek için nasıl bir araya gelindiğini ortaya koyan bir makale yayınlamışlardı.

NFT’leri ve Metaverse’leri Fintech Devleri de Keşfediyor

Fintech firmaları, Visa , Mastercard ve PayPal’da dahil olmak üzere NFT ve Metaverse’ü araştırıyor. Ek olarak Mastercard’ın Start Path Crypto şemasında NFT’ler, Stablecoin’ler ve Bitcoin startup’ları bulunmakta.

CryptoPunk adlı bir dijital koleksiyon satın alan Visa da NFT’lere olan ilgisini belli etmişti. Bununla birlikte finansal şirketlerin geleceğine yönelik Metaverse’un önemi hakkında bir makale yayınladı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Emine Akbayır tarafından yazıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunu.

Bankacılık Devi HSBC, The Sandbox ile Metaverse’e Giriyor

CheersLand’in Yaklaşan DefiYield Private Sale Duyurusu