in ,

Amazon, NFT Platformunu 24 Nisan’da Başlatacak

Amerikan ticaret devi Amazon, NFT’lere özel bir platform oluşturmaya hazırlanıyor. 

Amazon’un duyurduğu NFT platformunun lansmanından itibaren yaklaşık 15 farklı koleksiyon satışa sunulacak. 

Aylar süren geliştirme ve bazı gecikmelerin ardından, e-ticaret alanında dünya lideri olan Amazon, NFT platformunu 24 Nisan’da başlatacağını duyurdu. 

Blockworks tarafından Ocak ayında ortaya çıkarılan platforma Amazon’un web sitesi üzerinde yer alacak olan “Amazon Digital Marketplace” sekmesi üzerinden ulaşılabilecek. Bu sekme ilk etapta sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılabilecek. Platform kademeli olarak Avrupa da dahil olmak üzere dünyanın geri kalanına açılmayı planlıyor. NFT’ler yalnızca Amazon hesabından ve kredi kartları ile alınabilecek. Amazon platformu üzerinden gerçekleşecek olan NFT hizmeti, MetaMask gibi kripto para cüdanlarına erişimi olmayan kişilerin NFT satın almasını sağlayacak.

Edinilen bilgilere göre Amazon Digital Marketplace’in açılışı, FTX’in çöküşü nedeniyle geçtiğimiz haftalarda iki kez ertelendi. Yeni bir istisnai olay yaşanmaması halinde platformun 24 Nisan tarihinde kesin olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. 

Amazon CEO’su Andy Jassy daha önce NFT satan şirketlere açık olduğunu ve şirketin genel olarak kripto para birimlerine kapılarını kapatmadığını belirtmişti. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.
Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Mizar (MZR) Nedir?

Şubat Ayında Öne Çıkan Yüksek Potansiyelli Kripto Para Projeleri