in ,

Altın Fiyatları Neden Yükseliyor?

altın

ABD merkezli bankaların iflas etmesi ile birlikte altın fiyatı 1.5 ayın zirvesine çıktı. Ons altının desteğini alan gram altın fiyatı 1.167 liraya kadar yükseldi. 

Silvergate, Signature Bank ve Silicon Valley Bank’in çöküşünün ardından küresel piyasalarda satışlar hızlanırken altın, güvenli liman olma özelliği sayesinde değer kazanmaya başladı. Ons altın iki gün önce 1.910 dolara çıkarak 6 haftanın en yüksek seviyesini görmüştü. Ons altın bu yazının yazıldığı sırada 1.925 dolar seviyesinden fiyatlanıyor. 

Bankaların çöküşleriyle yaşanan güvenli liman arayışı, yatırımcıların altına hücum etmesiyle sonuçlandı. Güvenli varlıklara talebin arttığı bu günlerde altın %2, gümüş ise %5’in üzerinde primlendi. 

Ons altın hareketine bağlı olarak yükselen gram altın da bu yazının yazıldığı sırada 1.166 TL seviyesinden fiyatlanıyor. Gram altın 1.165 TL’nin üzerine çıkarak 2 Şubat’ta gördüğü 1,185 TL rekoru sonrası en yüksek seviyeye ulaştı. 

Altın fiyatlarının yükselişi ile ilgili yorumda bulunan uzmanlar, belirsizliğin ve enflasyonun hakim olduğu dönemlerde yatırımcıların daima altına yöneldiğini belirtiyorlar. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Floki Inu Kendi Boğasını Yaşayabilir mi? 

Yapay Zeka

Elon Musk’ın Yapay Zeka Hakkında Önemli Açıklamaları