in ,

Algorand, Near, ve Chainlink Fiyat Analizleri I 05.06.2022

05 Haziran 2022 tarihli Algorand (ALGO), Near (NEAR) ve Chainlink (LINK) teknik analizlerini sizlerle paylaşmak istiyorum. 

Algorand (ALGO)

Sert geri çekilmenin ardından destek bulma arayışını sürdüren Algorand (ALGO) yazı kaleme alındığı esnada $0.40 seviyesinde konsolide olmaya çalışıyor. 4 saatlik grafik baz alındığında teknik olarak ilk destek seviyesi $0.35 noktası olarak görülüyor. Bu seviyenin altına sarkması durumunda ise bir sonraki destek noktaları $0.30 ve $0.20 seviyelerinde bulunuyor.

ALGO/USD (4 saatlik grafik)

Buna karşılık çıkış hareketinin ivme kazanması için $0.40 seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlanması gerekecek. İlk önemi dirençler $0.45 ve $0.50 seviyeleri olarak görülmekte. Hareketin $0.50 seviyesini yeniden test etmesi durumunda “çanak formasyonu”na yönelik değerlendirmelerde bulunulabilir. Bu seviyelerin üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda bir sonraki direnç olarak $0.70 seviyesi verilebilir.

Near (NEAR)

Geri çekilmenin ardından yatay hareket eden Near (NEAR) yazı kaleme alındığı esnada $5.30 seviyesini test ediyor. 4 saatlik grafik baz alındığında teknik olarak ilk destek noktaları $5.15 ve $4.70  seviyeleri olarak görülüyor. Bu seviyelerin altına sarkması durumunda bir sonraki destek sfeviyesi $4.00 noktasında bulunuyor.

NEAR/USD (4 saatlik grafik)

Buna karşılık ilk direnç noktaları ise $5.65 ve $6.00 seviyeleri olarak görülmekte. Bu seviyenin üstünde kalıcılık sağlandığı takdirde ise bir sonraki direnç noktası $6.65 seviyesinde bulunuyor. Bu seviyede daha önceki analizlerimizde bahsettiğimiz “fincan-kulp” formasyonu yeniden gündeme gelebilir.

Chainlink (LINK)

Bir süredir yatay hareket izleyen Chainlink (CHAIN) yazı kaleme alındığı esnada $7.40 seviyesini test etmeye çalışıyor. 4 saatlik grafik baz alındığında teknik olarak ilk destek seviyesi $7.20 ve $7.00 noktaları olarak görülüyor. Bu seviyenin altına sarkması durumunda ise bir sonraki destek noktası  $6.50 seviyesinde.

LINK/USD (4 saatlik grafik)

Buna karşılık ilk direnç $7.70 seviyesinde bulunuyor. Bu seviyenin üzerinde kalıcılık sağlandığı takdirde “fincan-kulp” formasyonu yeniden gündeme gelebilir. Bir sonraki direnç noktaları ise $7.85 ve $8.00 olarak görülüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

BTC

Bloomberg Stratejisti: Bitcoin (BTC) 100.000 Dolara Ulaşacak!

Terra 2.0 Cephesinde Yaşanan Son Gelişmeler