in ,

Algorand (ALGO) Nasıl Stake Edilir?

Algorand (ALGO),;merkeziyetsiz, open source ve permisionless bir blockchaindir. Ekosistem Pure Proof-of-Stake (PPoS) konsensüs protokolü kullanır. 

ALGO Nasıl Stake Edilir?

Ledger Hardware Wallet

Ledger cüzdanına ALGO göndermeden önce Algorand’ı kurmalı ve bir hesap oluşturmalısınız. Bunu yapmak için Ledger cihazınıza bağlanın ve “Accounts” sayfasına gidin.

Algorand Staking

Ardından “Add Account” butonuna tıklayın. Karşınıza çıkacak menüden Algorand’i seçin. Gereken onaylamaları yapın.

Algorand Staking

Prosedürleri onayladıktan sonra Ledger wallet’ınızda yeni bir hesap oluşturulacak.

Algorand Staking

ALGO’nuzu Ledger wallet’ınıza iletmek için kurmuş olduğunuz Algorand hesabınıza gidin ve ardından “Receive” butonuna basın.

Algorand Staking

Bu aşamada, karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacak. Burada dijital varlığınızı yollamanız gereken adresi göreceksiniz.

Algorand Staking

Receiving adress, hem uygulamada hem de ledger cihazında gözükecek. Bu aşamada adreslerin aynı olduğunu kontrol etmelisiniz. Artık adresi, ALGO’nuzu borsadan wallet’a transfer etmek için kullanabilirsiniz.

Algorand, ödülleri her 20 dakikada bir hesaplar ve dağıtır. Kazandığınız ödülü görmek için Algorand hesabınıza girin. Sayfayı biraz kaydırın, aşağıda “Rewards” bölümünü göreceksiniz. Ödüllerinizi almak için “Claim” düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Binance

Binance, ALGO holder’lara 30, 60, 90 veya 120 günlük bir süre için “Locked Staking” seçeneği sunar.

Staking algorand on Binance

Algorand’ı Binance üzerinde stake etmeye hak kazanmak için cüzdanınızda minimum 10 ALGO bulundurmanız gerekiyor. Stake ödülü günlük olarak ödenir.

Locked ALGO staking on Binance

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Cosmos SDK Nedir?

Bitcoin Fiyatında Hedef Neresi?