in ,

Algorand (ALGO), Drone Racing League İle Sponsorluk Anlaşması İmzaladı

New York merkezli profesyonel drone yarış ligi olan Drone Racing League (DRL), kripto platformu Algorand ile bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Dün (14 Eylül) erken saatlerde, yayınlanan haberde ortaklığın 100 milyon dolar değerinde olduğunu ve 5 yıllık bir süreyi kapsayacağı belirtildi. Algorand bu anlaşmayı Excel Spor Yönetimi ile müzakere etti.

Bu anlaşma, Algorand’ın DRL’nin Dünya Şampiyonası haklarını almış oldu. İddiaya göre DRL, biletleme ve NFT’ler oluşturmak için Algorand’ın blokzincirinden yararlanma hedefinde.

Algorand

DRL bünyesinde, para ödülü kazanma şansı elde edebilmek için saatte 120 mile (yaklaşık 193km/s) yaklaşan hızlarda, özelleştirilmiş neon ışıklı parkurda quadcopter pilotları bulunuyor. Yarışmacılar, VR benzeri gözlükler kullanarak quadcopter’ları, onların gözünden görebilecek. Lig 2017’de başladı ve şu anda 200 milyon dolar değerinde.

Anlaşmanın bir parçası olarak, Algorand markasını DRL’nin hazırladığı parkurların çevresinde göreceğiz. Ayrıca Algorand, DRL’nin bu ay içinde başlayacak olan Dünya Şampiyonası haklarını da aldı.

Blokzincirinin Çeşitli Yönlerinden Yararlanmak

DRL Başkanı Rachel Jacobson ortaklık hakkında şunları söyledi:

“Çığır açan yeni teknoloji ile sürükleyici, yüksek hızlı drone yarışmamızı sürekli olarak yeniliyoruz. Blokzinciri, drone yarışları için harika bir araçtır ve blokzinciri topluluğunu sporumuza davet etmekten ve on milyonlarca genç, teknoloji takıntılı hayranımızla bir araya gelmekten heyecan duyuyoruz.”

Yayına göre, DRL, Algorand’ın blokzinciri ağını, biletleme ve NFT’ler oluşturma dahil olmak üzere birden fazla uygulama için kullanmayı amaçlamaktadır. Jacobson’a göre organizasyon, taraftarlara ligin gelişimine katkıda bulunma şansı sunan token’lar yaratmayı amaçlamaktadır. Bu, oyuncuların sporu oynama şeklini geliştirmek için karar verme sürecine katılmanın yanı sıra arenada yeni deneyimler sunmaktadır.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, ALGO bu ay 1.12$’dan işlem görmeye başladı. ALGO, 9 Eylül’de fiyatını ikiye katlamadan önce kademeli olarak yükselmeye başladı ve 2,54$’ı gördü.

Ancak, ALGO 24 saat içinde %2,20’lik bir düşüşün ardından 2,10$’dan el değiştirirken, göstermiş olduğu yükseliş momentumunu kaybetmiş görünüyor. ALGO şu anda 2019’daki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,28 doların epey altında. Ancak ALGO, ortaklık haberlerine tepki vermemiş gibi gözükse de Algorand ağının DRL tarafından kullanılması başka bir boğa koşusunu tetikleyebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

TCMB’den Dijital Türk Lirası Adımı

Aston Villa AVL

Aston Villa Fan Token Satışa Çıkıyor: $AVL Token Nasıl Satın Alınır?