içinde , ,

Algorand (ALGO), Dock (DOCK) ve dYdX (DYDX) Teknik Analizi | 2 Aralık 2021

Temel Analiz

2 Aralık 2021 tarihine ait Algorand (ALGO), Dock (DOCK) ve dYdX (DYDX) Teknik Analizini sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twittersadececripto

Piyasada, art arda gelen olumsuz haberler sebebiyle belirsizlik hakimken, özellikle ABD tarafındaki açıklamalar, önümüzdeki 1-2 haftada piyasanın yönünü belirleyecek gibi görünüyor. 2 hafta sonra 14-15 Aralık’taki FED toplantısına kadar piyasa yönünü tahmin etmenin zor olduğu şu günlerde ABD’nin yanı sıra bugün TCMB Başkanı Şafak Kavcıoğlu’nun kriptoparalar ile ilgili yaptığı açıklama Türkiye’deki kullanıcılar için belirsizliği arttırmış gibi görünüyor. Kripto paralara çıkan dövizin takip edilememesi sebebiyle huzursuzluk yaşadıklarını açıklayan Kavcıoğlu piyasada kripto paralar ile ilgili herhangi bir kısıtlama ya da yasaklama gelebilir mi sorularını da gündeme getirdi.

Total market grafiğinde ve Bitcoin’de hala ana yükseliş trendlerinin ortalama olarak %5 üzerinde olduğumuz şu dakikalarda, piyasanın özellikle FED toplantısından sonra yükseliş ihtimali üzerinde durmakta fayda var. Bu yükselişlerde hangi coin’ler harekete daha hazır olacak diye yaptığım incelemelerde sizlerle paylaşmak istediğim 3 ürün;

Algorand (ALGO)

8 Eylül’de parabolik yükselişinin ardından akümülasyon sürecini başlatan Algo $2,55 seviyesinin ardından fib0,5 seviyelerine yaptığı düzeltmeyle birlikte yoluna devam ediyor. Akümülasyon bölgesinin destek seviyesi olan $1,55 dip olarak çalışmış görünüyor.

Algorand (ALGO)
Algorand (ALGO) Teknik Analizi | 2 Aralık 2021

Orta vadeli olarak $1,55 üzerinde kaldığı sürece yükselişini sürdüreceğini gösteren Algo’da, kısa vadeli olarak ise $1,75 seviyesi en önemli destek olarak çalışacak gibi görünüyor. $1,75’te alıcılarla karşılaşması durumunda tekrar $2,1 hareketini sürdürecektir. $1,75’in aşağı kırılımında ise tekrar $1,55 denemesi gelir. Bu bölge en önemli alıcı bölgesi gibi öne çıkmakta.

Dock (DOCK)

31 Aralık’a kadar çok fazla teknolojik gelişme açıklaması beklenen Dock’ta piyasanın düşüşüne rağmen oldukça güçlü bir görüntü hakim. 4 Nisan’dan gelen ana düşen trendin kırılım noktasına geldiği görünen Dock için daha önceki mumları incelediğimizde ciddi balina alımları göze çarpmakta.

Dock (DOCK)
Dock (DOCK) Teknik Analizi | 2 Aralık 2021

Huobi, Kucoin, Binance ve Hotbit borsalarında staking programlarını başlatan Dock için kısa vadede en önemli direnç noktası $0,1 olarak öne çıkmakta. $0,1 seviyesi uzun zamandır gelen düşen trendin kıracağı için alıcıları özellikle düşüş piyasasında çok iştahlandıracağından eğer balinalar ciddi satışlar yapmazsa önümüzdeki 1-2 gün içinde Dock tarafında ciddi bir yükseliş görebiliriz. Bu seviyenin kırılımı sonrası en önemli direnç noktaları olarak $0,115 ve $0,128 öne çıkmakta. $0,09 üzerinde kaldığı sürece kırılım için beklentim olumlu olacağı yönünde.

dYdX (DYDX)

29 Eylül’den bu yana gelen düşen trend içindeki alıcı bölgesi olan $12,11’e temas ettikten sonra tepki alan DYDX hızlı bir yükselişle beraber $14,9 seviyesini test etti ancak burada kalıcı olamadı. Düşen trendi kırması adına $14 üzerinde günlük kapanış gerçekleştirmesini beklediğim DYDX mevcut hacimlenmesini sürdürmesi halinde bu kırılımı gerçekleştirme potansiyelini oldukça yükseltmiş görünüyor.

dYdX (DYDX
dYdX (DYDX) Teknik Analizi | 2 Aralık 2021

$14 üzerinde gelecek günlük kapanışın ardından önündeki en önemli seviyeler $16,35 ve $18,6 olarak öne çıkmakta. Eğer kırılım gelmezse tekrar $12,1 seviyesinde bir dip denemesi yapacak olan DYDX bu seviyenin altına kırmazsa kırılımı gerçekleştirecektir. Kırılımla beraber gelecek olan hacim yükselişini hızlı tamamlayacaktır diye göstermekte. Önemli seviyeleri takip edilmeli ve alarmlar kurulmalı diye düşünüyorum.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ali Taylan Cengiz tarafından yazıldı.

Avalanche Ekosistem Hızlandırıcısı, Seed Fundraising ile 18,5 Milyon Dolar Topladı

Rikkei Finance, Huobi

Rikkei Finance (RIFI) 7 Aralık’ta Huobi Primelist’te Listeleniyor