in ,

Aleph Zero (AZERO) Nasıl Stake Edilir?

Aleph Zero

Aleph Zero, anında kesinliğe sahip, gizliliği artıran, Proof-of-Stake public bir blok zinciridir. Kurumsal kullanıma hazır, yüksek performanslı ağ, eşler tarafından gözden geçirilmiş ve bir ACM konferansında sunulan, Yönlendirilmiş Döngüsel Olmayan Grafik (DAG) tabanlı yeni bir fikir birliği protokolü üzerine kurulmuştur. Peki, Aleph Zero (AZERO) nasıl stake edilir?

Staking Menü Kılavuzu

Öncelikle menüyü açıklayalım. Ağ sekmesi üzerinden staking’e erişerek işlevlerin çoğu ile etkileşim kurulabilir.

Staking’e tıkladığınızda, sol tarafta Genel Bakış adlı bir sekme göreceksiniz. Bu sekmeye tıkladığınızda, staking mekanizmasının çeşitli yönlerine ilişkin üst düzey bir genel bakış elde edebilirsiniz.

Üzerinde durulması gereken bir sonraki önemli unsur “Hesap eylemleri” görünümüdür. Bu görünüme erişmek, kullanıcı arayüzü aracılığıyla doğrulama yaparak validatör seçmenize olanak tanır. Aleph Zero’da aday göstermeye başlamadan önce anlaşılması gereken iki önemli kavram vardır:

Stash Hesabı: Fonları saklamak için kullanılan bir adrestir, nadiren kullanılır. Bunu “soğuk cüzdanınız” olarak düşünebilirsiniz.

Kontrol Hesabı: Fon tutulmaz ve sık kullanılır. Özellikle, stash adına eylemler (bir validatörü aday göstermek gibi) gerçekleştirmek için kullanılır, ancak fonları stash hesabından transfer edemez.

AZERO Token’larınızı Nasıl Stake Edebilirsiniz?

İlk olarak, AZERO’ya sahip olmanız gerekir. Sahip olduğunuzda ise yerel bir AZERO cüzdanı kurmak isteyebilirsiniz. AZERO’larınız yerel AZERO cüzdanına aktarıldıktan sonra ana ağın Staking sekmesine ve Hesap eylemleri görünümüne geçebilirsiniz.

Sağ tarafta, Nominator, Validator ve Stash bölümlerini göreceksiniz, bu kelimelerin her birine bir artı işareti eşlik edecektir. Token’larınızı stake etmek için Nominator’a tıklayın. Bir açılır pencere başlatacaktır. İlk ekranda, Stash Hesabınızı, Denetleyici Hesabınızı ve bağlamak istediğiniz token sayısını seçeceksiniz. Yanıtlarınızı gönderdikten sonra validatörünüzü seçeceğiniz bir sonraki ekrana geçeceksiniz. Ve son olarak, açılır pencerenin son görünümü sizden işlemi şifrenizle yetkilendirmenizi isteyecektir. Tebrikler, ilk token’larınızı stake ettiniz!

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Takip Edilmesi Gereken Layer-2 Kripto Projeleri

Nibiru Chain Nedir? Nasıl Satın Alınır?