in ,

Aleph Zero (AZERO) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?

Aleph Zero

Aleph Zero, Web3 etkinliklerini geliştirmek için tasarlanmış gizlilik odaklı bir blok zincir projesidir. Protokol, geliştiricilerin daha sağlam sistemler oluşturmasını sağlamak için gizliliği artıran araçlara açık erişim sağlar. Benzersiz özellikleri sayesinde ön plana çıkmaya devam eden Aleph Zero’nun kendi boğasını yaşayıp yaşayamayacağı birçok yatırımcı tarafından merak ediliyor. 

Merkeziyetsiz olarak çalışan Aleph Zero, piyasadaki bazı önemli noktaların çözülmesine yardımcı olur. Gelişmiş DeFi işlemlerine açık erişim sağlayan Aleph Zero; tıkanıklık, yüksek ücretler, gizlilik gibi birçok soruna çözüm üretmeyi amaçlar. 

2018 yılında piyasaya sürülen Aleph Zero’nun başlangıç aşaması 3 yıl sürdü ve AZERO’nun genel satışı 2021 yılında ancak tamamlandı. 2021 yılında mainnet’ini yayınlayan projenin ekibinde 30’dan fazla kişi çalışmaktadır. 

Aleph Zero’nun Faydaları

Aleph Zero blok zinciri, 2021’de Trail of Bits tarafından hakemli bir biçimde denetlenmiştir. 

Projenin denetlenmiş olması onun güvenilir olduğu anlamına gelir. Piyasada mükemmel işlem hacmi sağlayan proje, ultra düşük gecikme süresi sağlar. 

Aleph Zero’nun Özellikleri

Aleph Zero projesinin diğer projelere nazaran oldukça önemli özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikleri ise şöyle sıralayabiliriz: 

  • Özel akıllı sözleşmeler platformu
  • 1-2 saniyelik blok onay süresinde 100.000 tx/s’ye varan ücretsiz işlemler
  • Hub&Spoke Operations modeli aracılığıyla Aleph Zero ile uygulama senkronizasyonu 
  • Merkeziyetsiz bulut dosya depolama 
  • Common Wallet
  • Yerel stablecoin
  • Liminal-Çapraz zincir köprüsü 

Adam Gagol, Matthew Niemerg, Michael Swietek ve Antoni Zolciak tarafından oluşan Aleph Zero ekibi, geçtiğimiz haftalarda ana ağında akıllı sözleşmeleri aktif edeceğini duyurdu. 

Proje bununla birlikte, 50 milyon dolarlık bir ekosistem fonlama programı başlattı. Başlatılan bu finansmanın ekosistemin büyümesine katkıda bulunan projelere can suyu olması amaçlanıyor. Projenin yaptığı fonlama programı duyurusuyla AZERO son 24 saatte %11.61 artış yaşayarak 1.59 dolar seviyesine yükseldi. 

Yaptığı son geliştirmeler ve başlattığı fonlama programı sayesinde Aleph Zero iyi giden formunu ilerleyen günlerde de devam ettirebilir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

AIDOGE Nedir ve Nasıl Alınır?

dYdX, Hazine Avı Etkinliğini Duyurdu