in ,

Alchemix (ALCX) Nedir? Nasıl Alınır?

Alchemix, kredilerin zaman içinde kendilerini otomatik olarak geri ödediği, Ethereum tabanlı merkeziyetsiz bir borç verme platformudur. 

Yenilikçi bir DeFi protokolü olan Alchemix, kullanıcı teminatlarını bir araya toplayarak herkesin borcunu zaman içerisinde ödemek adına karları birleştirir. 

Alchemix’te kullanıcılar ödünç almak için teminat olarak stablecoin’ler yatırıyor ve bu teminat Yearn. Finance kasalarında getiri sağlıyor. Kredi verme sürecini otomatikleştiren ilk DeFi platformlarından biri olan Alchemix, DAI ve Yearn. Finance gib DeFi hizmetleriyle güçlü birleştirilebilirlik elde ediyor. 

Alchemix Ekibi ve Yatırımcıları

Şubat 2021’de piyasaya sürülen Alchemix, Scoopy Trooples liderliğindeki takma adlı geliştiriciler tarafından kuruldu. Projenin yatırımcıları arasında ise Nascent Ventures, Alameda Research, CMS Holdings, Immutable Capital gibi önemli yatırım şirketleri bulunmaktadır. 

Alchemix Nasıl Çalışır? 

Alchemix, stablecoin destekli krediler almak isteyen kullanıcılar için bu süreci otomatikleştirmeyi amaçlıyor. Kullanıcılar, sentetik bir protokol tokeni olan aIUSD’yi basmak için Alchemix’e teminat olarak DAI yatırır.

Yatırılan DAI daha sonra yearn.finance kasalarında getiri oluşturmak için kullanılır ve daha sonra bu getiri krediyi ödemek için kullanılır. Mevduat sahibinin niyetine bağlı olarak aIUSD gibi sentetik varlıklar tekrar DAI’ye dönüştürülebilir ve daha sonra fiat paralar ile takas edilebilir veya Alchemix stake havuzlarında daha fazla getiri sağlayacak şekilde çalıştırılabilir. 

ALCX İstatistikleri 

Alchemix platformunun yerel kripto varlığı olan ALCX’in toplam arzı 1 milyon 989 bin 88 iken, dolaşımdaki arzı ise 1 milyon 712 bin 5’tir. ALCX, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 11.060,63 dolar seviyesini 11 Mayıs 2021’de görürken, gördüğü en düşük fiyat olan 13,57 dolar seviyesini ise 30 Aralık 2022’de görmüştür. 

ALCX Nasıl Alınır? 

ALCX nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basit. Binance, Coinbase, Kraken, SushiSwap, Curve Finance ve Gemini gibi merkezi veya merkeziyetsiz alım satım platformlarında listelenen bu varlığı yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alabilir, satabilir ve elinizde tutabilirsiniz. ALCX’in listelendiği diğer platformları görmek istiyorsanız CoinMarketCap üzerinden verilere ulaşabilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Neo (NEO) Nedir? Nasıl Alınır?

Arbitrum (ARB) Airdrop Duyurdu!