in ,

Alanya S.K. Fan Token Nedir? $ALA Token Nasıl Satın Alınır?

Kripto para dünyası birbirinden farklı donanıma ve özelliğe sahip çeşitli projeleri bünyesinde barındırıyor. Popülerliğini koruyan ve sahiplerine birden fazla avantaj sağlayan fan token projeleri de bunlardan biri. Türk futbol takımlardan ve Alanya’nın gözdesi olan Alanyaspor’un fan token’ını inceliyoruz.

1948 tarihinde resmi olarak kurulan Alanya Spor Kulübü yönetiminin Socios.com ile kurduğu iş birliği sonrası piyasaya sürülen $ALA token, diğer fan token’lar gibi taraftarlara oylama ve ödül kazanma fırsatı sunar. 4 Ekim 2021’de ön satışa sunulan $ALA token’ın toplam arzı ise 3 milyondur. Taraftarlar ve kulüp arasında bir köprü görevi gören $ALA, taraftarın kulüp üzerinde söz sahibi olmasını, kulübün de prestijini artırmasını vadeder. Geleceğin spor ekosistemi içerisinde fan tokenler aynı zamanda kulüplerin en değerli dijital varlıklarındandır. 

Süper Lig sıralamasında 9. sırada bulunan Alanyaspor, maç performansı ve sıralaması ile ALA token’ın fiyatını da etkiliyor. $ALA, sahiplerine kulüp kararlarında oy kullanma hakkı, taraftar sohbet odalarına katılma, sürpriz hediyeler kazanma ve VIP ayrıcalıklardan yararlanma gibi bir takım özellikler sunuyor. Ön satışa 10 TL gibi bir fiyat üzerinden sunulan $ALA’nın gördüğü en yüksek seviye 30 Ekim 2021’de 2.39 dolar seviyesinde gerçekleşti. Token’ın gördüğü en düşük seviye ise 13 Mayıs 2022’de 0.34 dolar olarak kaydedildi. Bu yazının yazıldığı sırada $ALA, 0.69 dolar seviyesinden fiyatlanıyor. 24 saatlik işlem hacmi 101 dolar olan token’ın dolaşımda 800 bin 507 adet arzı bulunuyor. ALA fan token, Gate.io ve Chiliz üzerinde listeleniyor. 

Kullanım Alanları Nereler? 

  • ALA fan token’ı kullanabileceğiniz Socios.com platformunda sahip olduğunuz token sayısı kadar oy kullanma ve ödül toplama avantajı elde edersiniz. 
  • Platformda bulunan ödül avı sayesinde yalnızca giriş yaparak etrafınızdaki ödül token’ları toplayabilir ve daha fazla $ALA token sahibi olabilirsiniz. 
  • Platformda bulunan oyunları oynayarak ve quiz’lere katılarak da $ALA token kazanabilirsiniz. 
  • Alanyaspor takımının performansı, taraftar durumu, yeni transferler, token işlemleri ve daha pek çok konuda, platformun sohbet ortamından faydalanabilirsiniz. 

$ALA Token Nasıl Satın Alınır? 

$ALA token satın almak isteyen yatırımcılar, öncelikle bu taraftar token’ını listeleyen borsalara kayıt olmalıdır. Google Play Store ya da App stora üzerinden indirilecek Socios.com mobil uygulaması üzerinden $ALA token kolayca satın alınabilir. Uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gereken telefon numarası, kullanıcı adı ve e-mail adresinizle kaydolmak. E- mail adresinize gelen maille hesabınızı aktive ettikten sonra uygulamada cüzdanınıza Chiliz (CHZ) göndermeniz gerekiyor. Socios’tan taraftar token’ler yalnızca CHZ adı verilen kripto para birimi ile alınmaktadır. Socios.com dışında $ALA fan token’ı alabileceğiniz bir diğer borsa ise Gate.io. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Proof of Burn (PoB) Hakkında Her Şey

Cantillon Etkisi Nedir?