in ,

Alameda Research’ün Yatırım Yaptığı Projeler

kriptopara

Sızan bilançolar sonrası FTX krizinin fitilini ateşleyen ve kripto para piyasasında büyük kayıplar yaşatan Alameda Research’ün yatırım yaptığı projeleri ve elinde bulunan altcoin’leri sizler için listeledik. 

Alameda Research şirketinin yatırım yaptığı toplamda 174 proje bulunuyor. Bu projeler arasında Polygon, ConsenSys, Solana, StarkWare ve Near Protocol gibi önemli organizasyonlar da var. 

FTX iştiraki Alameda Research’ün aynı zamanda net değeri yaklaşık 220 milyon dolar civarında olan altcoin yatırımı bulunuyor. Zincir üstü takip platformu Lookonchain, Alameda Research’e ait Ethereum üzerindeki adresleri inceledi. Toplamda 56 adresi inceleyen kuruluş, cüzdanlarda bulunan altcoin’lerin değerini 150.5 milyon dolar olarak aktardı. Bu varlıklarla birlikte merkeziyetsiz finans protokollerindeki token’ların karşılığı ise 75.5 milyon dolar. Alameda’nın protokollere olan toplam borcunun ise yaklaşık 3.6 milyon dolar civarında olduğu aktarıldı. 

Şirketin elinde bulundurduğu hesaplar içerisinde Bybit’in yerel token’ı BIT ve FTX’in tokenı FTT’ de yer alıyor. Şirket hesaplarında bulunan Etheruem miktarı yaklaşık 1.6 milyon dolar değerinde bulunurken 2.2 milyon dolar değerinde FTT ve BIT token bulunuyor. Alameda’nın elinde 85 milyon dolarlık USDC ve 16 milyon dolarlık da USDT var. Bu altcoin’lerin yanında SRM,OP,SAND,FTM ve MATIC gibi altcoin’ler de bulunuyor. 

Alameda aynı zamanda 35 milyon dolarlık FTT stake ediyor. Sushiswap’te 6 milyon dolar değerde 4.6 milyon adet SUSHI stake edilirken, Abracadabra’da 35 milyon dolar civarında 6.9 milyon adet FTT token stake ediliyor. Alameda şirketinin bu token’ları istediği zaman çekip satma hakkı bulunuyor. Aşağıdaki listede Alameda’nın stake ettiği token’lerın tam listesi mevcut.

Kripto analitik şirketi CoinMetrics Ar-Ge Başkanı Lucas Nuzzi, FTX ile ilgili açıklama yaptı. Nuzzi, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ile bağlantılı Alameda’nın ikinci çeyrekte battığını fakat FTX sayesinde ayakta kaldığını söyledi. Nuzzi, FTX’in ikinci çeyrekte Alameda için büyük bir kurtarma fonu sağlamış olabileceğini de sözlerine ekledi. 

https://twitter.com/LucasNuzzi/status/1590122590206824448

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Handshake

Handshake Nedir?

Aptos Ekosistemi ile İlgili Son Gelişmeler