in ,

Alameda Research’ün Yatırım Yaptığı Hangi Projeler FTX Krizi Hakkında Açıklama Yaptı?

kripto

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in iflas ettiğini duyurması kripto endüstrisinde yer alan projeleri derinden etkiledi. İflasın kesin bir şekilde açıklanmasının ardından yatırımcılar, FTX ve Alameda Research ikilisinin hangi kripto para projeleriyle bağlantısı olduğunu merak ediyor. 

Kripto endüstrisindeki en büyük piyasa yapıcılardan biri olan Alameda Research, FTX borsasının temel yatırım kolu olarak bilinse de borsanın FTX Ventures isimli bir yatırım şirketi daha bulunuyor. FTX Ventures da yakın zamana kadar piyasadaki birçok altcoin projesine ciddi yatırımlar yaptığı biliniyor. Alameda Research’ün yatırım yaptığı bazı projeler FTX krizi hakkında açıklama yaptı.

NEAR projesi konuya ilişkin resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. NEAR, “Şeffaflık adına ve bu haftaki tüm belirsizlik göz önüne alındığında, NEAR Vakfı’nın FTX ile ilgili nerede durduğu konusunda mümkün olduğunca açık olmaya devam edeceğiz.” diyerek yatırımcılara seslendi.

Yatırım yapılan Solana projesi ise FTX krizinde en çok etkilenen biri. Fiyatında önemli dalgalanmalar yaşanan SOL token, gelişmelerin ardından toparlanmaya çalışıyor. Solana twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “FTX/Alameda’yı çevreleyen son olayların ardından, bu sayfa topluluğa sık sık güncellemeler sağlayacaktır. Ana odak noktamız, etkilenen inşaatçıları ve kullanıcıları desteklemeye devam ediyor.” dedi.

Hatırlanacağı üzere, Voyager Digital, FTX ve Alameda Ventures tarafından satın alınması konuşulmuştu. Voyager Digital, “FTX US ile varlık satın alma anlaşmasına girmesinin mahkeme onayıyla ilgili bu yeni blog gönderisini okuyun.” diyerek detaylı bir açıklama yaptı.

Bilindiği üzere Hashflow, birlikte çalışabilirlik ve MEV korumalı işlemler için tasarlanmış merkeziyetsiz bir borsadır. Hashflow ekibi yatırım aldığı ve gündemi meşgul eden FTX krizi hakkında takipçileriyle bilgilendirici bir flood paylaştı. Proje ekibi “Alameda Research, Hashflow’ta dört yıl boyunca küçük bir hisseye sahip olan bir yatırımcıdır. Alameda’ya diğer kurumsal yatırımcılarımız gibi Kasım 2023’e kadar HFT likiditesi sağlanmayacaktır.” diye açıklamada bulundu.

Blok zincirler tarafından desteklenen bir ürün geliştirme stüdyosu olan Pontem Network, merkeziyetsiz uygulamaları geliştirmek adına Aptos ile birlikte çalışmaktadır. FTX iflasından şüphesiz en çok etkilenen bir başka proje ise Aptos ve bağlantılı projeler oldu. Pontem Network’ün konuya ilişkin açıklaması ise “Pontem ekibinin FTX’e veya diğer merkezi koruyuculara maruziyeti yoktur.” yönünde oldu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir.

Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.
Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

PancakeSwap’ta Token Nasıl Satılır?

Trust Wallet Transfer Sorunu