içinde ,

Airdrop Dağıtabilme Potansiyeli Olan Bazı Projeler

Bazı merkeziyetsiz finans (DeFi) projeleri gerek pazarlama stratejileri gereği, gerek testnet’lerinde kullanıcıların testlere katılmalarını teşvik etmek için çeşitli nedenlerle airdrop dağıtabilir.

zkSync

ZkSync, güvenlikten ödün vermeden düşük gaz ve hızlı işlemler sunan Ethereum üzerinde bir Katman 2 ölçeklendirme çözümüdür. Kişiler varlıkları istedikleri zaman Layer 1’e çekebilir. Proje geliştiricileri bunu zkRollup teknolojisi, zero-knowledge proof (sıfır bilgi kanıtı) ve on-chain veriler ile mümkün kılmaktadır. Kullanıcıların katmanlar arası geçiş yapmaya gerek kalmadan işlemlerini gerçekleştirebilir.

Arbitrum

Arbitrum, güvenilir bir şekilde, yüksek verim ve düşük maliyetli akıllı sözleşmeler oluşturulmasını sağlayan bir Ethereum ölçeklendirme çözümüdür. Arbitrum üç ayrı mod kullanmaktadır. Bunlar AnyTrust Channels, AnyTrust Sidechains ve Arbitrum Rollup modlarıdır.

Arbitrum, herhangi bir güvenlik veya merkeziyetsizlik kaybı olmaksızın Ethereum ile aynı araçları kullanmaktadır. Ayrıca, Arbitrum akıllı sözleşmeleri, Ethereum tabanlı herhangi bir Token’ı kullanabilmektedir ve özel araçlara ihtiyaç duymadan herkes doğrulama yapmak için seçilebilmektedir.

StarkNet

StarkNet, bir otoritenin iznine, kontrolüne gerek duymayan, merkeziyetsiz bir Validity-Rollup’tır (ZK-Rollup olarak da bilinir).

Etehereum blok zinciri üzerinde Layer 2 (kayman 2) ağı olarak çalışır. StarkNet, StarkWare tarafından geliştirlen teknolojisi sayesinde herhangi bir dapp’in Ethereum gücünden ve güvenliğinden ödün vermeden çalışmasına ve ölçeklenmesini sağlar.

Gem.xyz

Gem.xyz, Opensea, Rarible, Larva Labs, LookRare ve NFTX dahil olmak üzere çok sayıda pazar yerinde NFT’leri keşfetmenize ve toplamanıza izin veren bir NFT pazar yeri aggregator’ıdır. Gem.xyz, NFT pazar yerleri ve ürünlerinden çok çeşitli anlaşmaları ve verileri buluşturan tek bir arayüzü sağlar.

Gem.xyz geçtiğimiz haftalarda Opensea tarafından satın alınmıştı.

Clipper

Clipper, hedge fonların ve balinaların yerine kendi kendine ticaret yapanlar yatırımcılar için inşa edilmiş yeni bir merkeziyetsiz borsadır (DEX). Clipper, en popüler kripto para işlemlerinde 10 bin doların altındaki küçük ve orta ölçekli işlemler için işlem başına en düşük maliyete sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, perakende ticaretlerde daha iyi fiyatlar için büyük çaplı ticaretlerde fiyat rekabetinden fedakarlık eder.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Fork

Kripto Para Çatallanması (Fork): Nedir ve Neden Birini Tercih Etmelisiniz?

CheersLand’in Yeni Tier Sistemi Hakkında Önemli Detaylar