içinde ,

Airdrop Dağıtabilme Potansiyeli Olan Bazı Projeler – 4

Bazı merkeziyetsiz finans (DeFi) projeleri gerek pazarlama stratejileri gereği, gerek testnet’lerinde kullanıcıların testlere katılmalarını teşvik etmek için çeşitli nedenlerle airdrop dağıtabilir. 

Optimism, yakın zamanda OP token’in 340 milyon dolarlık bir airdropunu gerçekleştirdi. Diğer birçok blockchain protokolü de geçmişte ilk kullanıcıları için airdrop gerçekleştirdi: Uniswap, 1inch, dYdX, Gitcoin, CowSwap, Axie Infinity vb. Gelecekte airdrop potansiyeli olan bazı umut verici projelere bir göz atalım.

Zora

ZORA, NFT marketplace protokolüdür.  Zora protocol NFT koleksiyonları ve bağımsız marketplace’ler oluşturmak amacıyla erişilebilir araçlar sağlamaya odaklanır. Haun Ventures, Coinbase ve Kindred Ventures tarafından desteklenmektedir. 

Atrix

Atrix, Serum’un order book’unu kullanan ve farm oluşturmaya ve izinsiz likidite protokolüne imkan sağlayan Solana üzerine kurulu bir AMM’dir. Atrix, kullanıcılara ve projelere takas yapmak, Serum’a likidite eklemek ve farmlar’la etkileşim kurmaya imkan sağlar. Şu anda 200 M TVL (toplam değer kilitli) değere sahiptir. 

Volmex

Volmex finance, Ethereum üzerine kurulu tokenized volatiliy için bir protokoldür. Volmex, Ethereum tarafından desteklenen kripto varlıkları ve alım satım işlevselliği için VIX benzeri endeksler sağlar. CMS, Three Arrows Capital, Alameda Research, Robot Ventures, IOSG ve diğerleri tarafından desteklenmektedir. 

Dank Bank

Dank Bank, yalnızca meme’leri ve viral videoları hedefleyen dünyanın ilk NFT ticaret platformudur. Dank Bank İkonik meme’lerin resmi lisanslı ve doğrulanmış NFT’lerini satın alma, satma ve toplama işlemlerini gerçekleştirmeyi amaçlar. Mechanism Capital, Samsung NEXT, Morningstar Ventures, Kyros Ventures ve diğerleri tarafından desteklenmektedir. 

Polymarket

Polymarket, NFT’ler, kültür, politika, airdrop, DeFi veya dünyanın en tartışılan konularında (örneğin koronavirüs, siyaset, güncel olaylar, vb.) işlem yapmanızı sağlayan bir bilgi piyasası platformudur. Polymarket, kullanıcılarına ağ ücreti ödemeden token satın almalarını ve satmalarını sağlayan Polygon blockchain üzerine kurulmuştur. PolyChain capital tarafından desteklenmektedir. 

Magic Eden

Magic Eden, Solana blockchain’deki en büyük NFT pazarıdır. Magic Eden daha öncesinde topluluğa olan bağlılığını kanıtlamak için kendi koleksiyonu olan Magic Ticket’i 30.000’den fazla kullanıcıya airdrop yaptı. Magic Ticket, sahiplerine MagicDAO’ya erişim imkanı sağlar. Paradigm Sequioa, Coinbase Ventures, Greylock Partners, Electric Capital, Lightspeed Venture Partners tarafından desteklenmektedir. 

Burnt Finance

Burnt Finance, Solana üzerinde tamamen merkeziyetsiz bir NFT açık artırma protokolüdür. Burnt Finance, çeşitli syntethics ve NFT’leri mint’lemesine olanak tanıyan ve aynı zamanda açık artırma platformu sağlayan bir DeFi protokolüdür. Animoca Brands, Multicoin Capital, Alameda Research, Hashkey Capital ve diğerleri tarafından desteklenmektedir. 

Sudoswap

Sudoswap, SudoAMM’yi NFT’ler için tasarlanmış, konsantre bir likidite AMM protokolü oluşturan sıfır takas ücretine sahip multiasset bir NFT marketplace’dir. Kullanıcılar, herkesin görüntüleyebileceği ve etkileşimde bulunabileceği açık takaslar oluşturabilir veya bir ticarette özel katılımcı olmak için belirli bir adresi seçebilir. 0xmons tarafından desteklenmektedir. 

Twister Cash

Arbitrum üzerinde deneysel, optimize edilmiş bir DeFi dostu anonimleştirici olan Twister Cash, bir Tornado Cash çatalıdır. Twister Cash, ERC20 token’lere odaklanır ve yeni toplu anonimlik havuzları aracılığıyla mevduat potansiyelini ortaya çıkarmayı amaçlar. 

Foundation Protocol

Foundation Protocol, geliştiriciler için temel üzerine inşa edilecek araçları açmayı amaçlayan, Web3 için işletim sistemi olan FoundationOS’u da oluşturan evrensel NFT pazarıdır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

GTA 6 İçinde Kripto Para Ödemeleri

Ceek VR (CEEK), Shiba Inu (SHIB) ve SandBox (SAND) Teknik Analizleri I 26.06.2022