içinde ,

Airdrop Dağıtabilme Potansiyeli Olan Bazı Projeler

Bazı merkeziyetsiz finans (DeFi) projeleri gerek pazarlama stratejileri gereği gerek testnet’lerinde kullanıcıların testlere katılmalarını teşvik etmek için çeşitli nedenlerle airdrop dağıtabilir. İşte airdrop dağıtma potansiyeline sahip projeler. 

Set

Set, kullanıcıların pazar lideri yapılandırılmış ürünler oluşturmasına olanak tanıyan açık kaynaklı bir DeFi protokolüdür. 1kx, Hashed, Coinbase Ventures, Defiance, Mechanism Capital, Spartan, ParaFi tarafından desteklenmektedir. 

Set Protocol, finansal altyapı araçları sağlayan bir Web3 varlık yönetimi platformudur. Set Protocol’deki birincil kullanım durumu, on-chain ERC20 token’ler olarak temsil edilen, tamamen teminatlandırılmış kripto varlıklarından oluşan özelleştirilebilir sepetler olan “yapılandırılmış ürünler”in oluşturulmasıdır. 

Slingshot

Slingshot, kullanıcıların anında binlerce kripto token’i takas etmelerine olanak tanıyan bir Web3 platformudur. Ribbit Capital, K5 Global, Electric Capital, Framework tarafından desteklenmektedir. 

Slingshot, DeFi yatırımcılarının bugün karşılaştığı birçok sorunu çözmeyi ve aynı zamanda positive slippage sayesinde işlemlerinde maksimum değer elde etmelerini sağlamayı amaçlayan yeni nesil merkezi olmayan ticaret platformu olarak tanıtılıyor.

Slingshot birçok likidite protokolünü bir araya getirip kullanıcılara aradıkları ticaret çiftine bağlı olarak mevcut en iyi seçeneği sunmayı amaçlar. Bunun yanı sıra, Slingshot ayrıca yatırımcılara trade sırasında meydana gelebilecek herhangi bir positive slippage sağlar. 

Charm

Charm, LP vaults , opsiyonlar için AMM ve kaldıraçlı token’ler gibi pasif bir şekilde yönetilen DeFi ürünlerinden oluşan bir ekosistemdir. Divergence Ventures, DeFiance Capital, Charm ventures vb. tarafından desteklenmektedir. 

Charm, blok zincirinde likit opsiyonlar yaratabilen bir otomatik piyasa yapıcıdır (AMM). Charm Finance, opsiyon dünyasına bir tahmin piyasası puanlama kuralı uygulayarak, opsiyon yaratma, fiyatlandırma, ticaret ve takas için yeni bir model icat ettiğini iddia ediyor. 

Bu model, trader’lar için ucuz opsiyonların yanı sıra daha yüksek karlar, liquidity provider’lar (LP’ler) için ise daha düşük risk sunabilen yeni bir AMM türünü destekler.

DeBank

DeBank, kullanıcının DeFi yatırımlarını izlemesini ve analiz etmesini sağlayan bir Defi cüzdan ve portföy takipçisidir. Sequioa China, Circle, Dragonfly Capital, Coinbase Ventures vb. tarafından desteklenmektedir.

Kullanıcıların DeFi varlıklarını yönetmeleri için tasarlanmış multichain bir kripto para portföy takipçisidir. DeBank, kullanıcıların çeşitli zincirler aracılığıyla portföylerini izlemelerine olanak tanıyan ve aynı zamanda kullanıcıların DeFi uygulamalarını izlemelerine, faiz oranlarını karşılaştırmalarına, varlıkları yönetmelerine, DeFi projelerini bulmalarına, riskleri analiz etmelerine ve daha pek çok şeye yardımcı olarak kullanıcılara olanak tanıyan hepsi bir arada bir kripto para cüzdanıdır.

Fractional 

Fractional, NFT’ler için toplu sahiplik ve yönetişim sağlayan merkeziyetsiz NFT protokolüdür. Paradigm, Flamingo DAO, Divergence Ventures, Variant Fund vb. tarafından desteklenmektedir. 

Fractional, bir veya daha fazla NFT’nin toplu sahipliğini ve yönetimini sağlayan merkeziyetsiz bir protokoldür. Token’ler, sahip oldukları NFT üzerinde yönetişime sahip ERC20 veya ERC1155 token’leri olarak işlev görür.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

XRP, Ripple, SEC

SEC, Ripple (XRP) Sahiplerinin Mahkemeye Yardımcı Olmasını Önlemek İstiyor!

DFI.Money (YFII) Neden Düşüyor?