içinde , ,

Airbnb Müşterileri, Kriptopara İle Ödeme Yapmak İstiyor

Airbnb’nin kurucu ortağı ve CEO’su Brian Chesky, Airbnb’ye, kriptopara ile ödeme yönteminin desteklenmesi, 2022’de en çok talep edilen ürünler listesinin başında geldiğini söyledi.

2 Ocak’ta Airbnb’nin kurucu ortağı ve CEO’su Brian Chesky, Twitter üzerinden takipçilerinden Airbnb platformunun 2022’de sunabileceği yeni hizmetler için fikirlerini paylaşmalarını istedi.

Yaklaşık 4.000 öneriyi inceledikten sonra, kullanıcıların en çok Airbnb için kripto ödemelerini entegre etmekle ilgilendiğini bildirdi.

Bu öneriyi, Net Fiyatlandırma Göstergeleri ve bir Misafir Sadakat Programı izledi.

Chesky’ye göre Airbnb, bu yeni ürünlerin “bazıları üzerinde zaten çalışıyor” ve “şimdi diğerlerini de inceleyecek.”

Airbnb şefi, kripto ödemeleri için destek ekleme olasılığına daha da değinerek, bu önerinin “çeşitli token fikirleri” içerdiğini bildirdi.

Chesky, 2013’ten bu yana Airbnb’nin 336 milyar dolarlık ödeme hacmine ulaştığını da sözlerine ekledi.

Chesky, Kripto Paralara İlgi Duyuyor

Chesky, kriptopara birimleri hakkında ilk kez bahsetmiyor. Fox Business ile Eylül 2021’de yaptığı röportajda, müşterilerin Airbnb’den birkaç yıldır kripto ödemeleri eklemesini istediğini söyledi. O sırada Chesky, ABD’deki en büyük kripto borsası olan Coinbase’i kurmadan önce CEO’su Brian Armstrong’un Airbnb için çalıştığını hatırlattı ve “[Coinbase’in] başarısından gerçekten gurur duyuyoruz” dedi.

“Gelecekteki başarımız aynı zamanda tokenizasyon, kriptopara birimleri, biyometri gibi yeni kimlik doğrulama teknolojileri, dağıtık defter ve blokzinciri teknolojileri, yapay zeka, sanal ve artırılmış gerçeklik ve bulut teknolojileri gibi gelişmekte olan teknolojilere uyum sağlama yeteneğimize de bağlı olacaktır.” dedi ve sözlerine devam etti. Ancak firma, “bu çabaların beklenenden daha maliyetli olabileceğini ve başarılı olmayabileceğini” kabul etti.

Kriptopara

Bunun da ötesinde, Airbnb, önemli teknik yeniliklerin uygulanması sırasında ortaya çıkabilecek ve “iş kaybına, markamıza veya itibarımıza zarar verilmesine, tüketici şikayetlerine ve diğer olumsuz sonuçlara” yol açabilecek olası güvenlik açıklarına ve sorunlara dikkat çekti.

San Francisco merkezli firma sonunda kripto ödemeleri için destek eklerse, gelişmekte olan endüstriyi kucaklayan yüksek profilli şirketler arasına girmiş olacak. Bunlar arasında sinema zinciri AMC, ödeme devi Paypal, ve ödeme işlemcisi Block (eski adıyla Square) gibi şirketler bulunuyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Baha Atakan Göze tarafından yazıldı.

Blockchain teknolojisi, kripto paralar ve yatırım enstrümanlarına ilgili işletme 3.sınıf öğrencisi .

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatını Etkileyecek Önemli Gelişmeler

Bitcoin

Kazakistan’daki İnternet Kesintisi Bitcoin (BTC) Hash Oranını Etkiledi