in ,

Ağustos Ayının Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

Funding round etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Ağustos ayı içerisinde neler yaşandı ve hangi projeler yatırım aldı sizler için derledik.

HashKey

HashKey Capital, 1 Eylül’de Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (HK SFC) tarafından düzenlenen bir likite dijital varlık fonu başlatmayı planladığını duyurdu.

Şirket, en az 100 milyon dolar toplamayı hedefliyor. Yeni fon ayrıca, aile ofisleri ve devlet varlık fonları da dahil olmak üzere kurumsal yatırımcılardan 500 milyon dolar taahhütlü sermaye ile HashKey FinTech Yatırım Fonu III’ün kapanışından sonra dokuz aydan kısa bir süre sonra açılacak.

Orbital

Londra merkezli fintech şirketi Orbital, küresel şirketlerde kripto ve geleneksel ödeme yeteneklerini genişletmek için 5 milyon euro fon topladı.

Golden Record Ventures tarafından yönetilen finansman turuna New Form Capital, GSRV, Psalion ve Luminous Futures katılım sağladı.

funding

Conic Finance

Conic Finance, Curve projesinin kurucusu Michael Egorov’dan 1 milyon dolar fon topladığını duyurdu.

Proje, yen toplanan bu fonların Conic Finance’ı geliştirme çabalarında kullanılacağını açıkladı. Proje, daha fazla ayrıntının ilerleyen günlerde duyurulacağını açıkladı.

Releap Protocol

Web3’ün ölçeklenebilir sosyal grafik platformu Releap Protocol, 2,1 milyon dolarlık fon topladı.

Finansman turuna katılan yatırımcılar arasında Sui Foundation, GBV, Big Brain Holdings, Shima Capital, Arweave, Assembly Partners, Dweb3, Impossible Finance, Solar Eco Fund ve Movebit yer aldı.

DMail

Mail, Pre-A finansman turunu tamamladığını duyurdu. Proje, yatırımcıların desteğiyle şu anda 550.000 kayıtlı alan adı hesabı ve 300.000’den fazla bireysel adrese sahip olduklarını belirtti.

Yayınlanan gönderide OIG Capital, Bixin Ventures ve KuCoin Capital’a teşekkür edildi. Yatırım turuna katılan diğer yatırımcılar arasında ise Amino, Draper Dragon, HG Ventures, Spark, Res Swiss Venture Capital, Gateio Labs ve Wagmi Ventures yer aldı.

Ellipsis Labs

Ellipsis Labs, Solana üzerinde merkeziyetsiz limit sipariş defteri olarak görev alacak Phoenix projesinin arkasındaki şirkettir.

Şirket, 17 Ağustos Perşembe günü yaptığı paylaşımda, Electric Capital liderliğindeki finansman turunda 3,3 milyon dolarlık bir başlangıç turunu tamamladığını duyurdu. Finansman turuna katılan yatırımcılar arasında Robot Ventures, Anagram, Anatoly Yakovenko ve Keone Hon gibi önemli yatırım şirketleri ve proje liderleri yer aldı.

funding round

BitGo

Bir dijital varlık tröst şirketi olan BitGo, C serisi finansman turunu 100 milyon dolar toplayarak tamamladığını duyurdu. Şirket, topladığı fonları stratejik satın alımlar gerçekleştirmek, güvenli ve düzenlenmiş saklama hizmetleri sunmak ve cüzdan ve altyapı çözümlerini küresel olarak genişletmek için kullanacağını açıkladı.

ZetaChain

ZetaChain, ilk halka açık EVM uyumlu Layer-1 blok zincirini sunma misyonunu hızlandırmak için 27 milyon dolarlık bir finansman turu gerçekleştirdi. Finansman turuna katılan yatırımcılar arasında Blockchaincom, Human Capital, Vy Capital, Sky9 Capital, Jane Street Capital, VistaLabs, CMT Digital, Foundation Capital, Lingfeng Capital ve GSR gibi önemli yatırım şirketleri yer aldı.

Linera

Eski Meta mühendisinin Layer-1 blok zincir projesi olan Linera, yeni finansman turunda 6 milyon dolar fon topladı. Finansman turuna katılan yatırımcılar arasında ise Borderless, a16z Crypto, Laser Digital, DFG, Jsquare, Cadenza, Eterna, Flow Traders, GSR, Matrixport, ArkStream Capital, L2IV, TRIBE, Cygni ve OWC gibi önemli yatırım şirketleri yar aldı.

Zepeto

Güney Kore merkezli metaverse platformu Zepeto, Jump Crypto ile ortaklığı kapsamında oluşturduğu ZepetoX girişimi için 13 milyon dolarlık tohum finansman turu gerçekleştirdiğini açıkladı. Jump Crypto liderliğinde gerçekleşen tura Collab+Currency, Parataxis, MZ Web3 Fund, Everest Ventures Group gibi önemli yatırım şirketleri katılım sağladı.

Dinari

Web3 sermaye şirketi Dinari, tohum finansman turunda 7,5 milyon dolar fon topladı. Yapılan açıklamaya göre, turdaki yatırımcılar arasında Third Kind Venture Capital, 500 Global, eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan, Sancus Ventures, Version One VC ve Susquehanna International Group şirketlerinin bir üyesi olan SPEILLLP yer aldı.

Helio Protocol

BNB zinciri üzerinde merkeziyetsiz, teminatlı borç verme ve likit stake etme platformu olan Helio Protocol, Binance Labs tarafından 10 milyon dolarlık yatırım aldı. Proje, topladığı fonları LSDfi alanındaki varlığını güçlendirmek ve genişlemek için kulanacağını bildirdi.

Pendle Finance

Binance Labs, DeFi getiri fırsatlarını ölçeklendirmek ve LSDfi’nin benimsenmesini artırmak için Pendle Finance’e yatırım yaptığını duyurdu.

Yapılan yatırıma dair net bir rakam açıklanmazken, Pendle Finance kurucu ortağı ve CEO’su bazı açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada CEO: “Pendle olarak biz, getiri yaratmanın kullanıcılar tarafından nasıl deneyimlendiğini yeniden tanımlama misyonundayız. Binance Labs ile olan iş birliğimiz, büyümemizi hızlandıracak ve sonuçta çok sayıda alanda getiri fırsatlarının erişilebilirliğini ve kullanılabilirliğini artıracak benzersiz uzmanlık ve kaynaklar getiriyor” ifadelerini kullandı.

Momentum Capital

Momentum Capital, BM Fund’dan 10 milyon dolarlık önemli bir yatırım aldığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, toplanan fonların sermaye artışı, ekibin genişlemesi ve erken aşamadaki Web3 projelerini hızlandıracak ve dinamik kripto ortamındaki yetenekleri geliştirecek adımlarda kullanılacağı belirtildi.

Maple Finance

Maple Finance, 5 milyon dolarlık stratejik finansman turunu kapattığını duyurdu.

Blocktower ve Tioga Capital’ın liderlik ettiği finansman turuna katılan yatırımcılar arasında Framework, Verıs Ventures, GSR, Maven11, Spartan ve Cherry yer aldı.

DRIP

NFT platformu DRIP, gerçekleştirdiği başlangıç finansman turunda 3 milyon dolarlık fon topladığını duyurdu.

Chris Burniske ve Placeholder VC’nin liderlik ettiği yatırım turuna 6th Man Ventures, Anagram ve Collab Currency katılım sağladı. Proje yaptığı açıklamada, toplanan fonları içerik ve Web3 sosyal platformlarının büyümesini hızlandırmak için kullanacağını belirtti.

Ellipsis labs

Ellipsis Labs, Electric Capital liderliğindeki başlangıç turunu tamamladığını duyurdu.

3.3 milyon dolarlık fon toplanan finansman turuna Robot Ventures, Anagram, Anatoly Yakovenko ve Keone Hon gibi önemli yatırım şirketleri ve bireysel yatırımcılar katılım sağladı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ripple (XRP), Grayscale’in Zaferi Işığında Önemli SEC Kararını Bekliyor

XRP, BTC

Kripto Balinaları Bu Ay Hangi Coin’leri Aldı?