in

Ağustos Ayında Öne Çıkan Yüksek Potansiyelli Kripto Para Projeleri

En hızlı büyüme oranlarına sahip küresel pazarlardan biri olan kripto pazarı, uzun süredir durgunluğunu sürdürse de yatırımcılar için önemini koruyor.

Uzun vadeli kripto para yatırımları öncesi yatırımcılara piyasa araştırması tavsiye edilir. Halihazırda piyasada yatırım yapılabilecek birçok tanınmış kripto para birimi bulunuyor. Bu varlıkların birçoğu zaman içinde çarpıcı fiyat artışları görürken bazıları ise ciddi düşüşler yaşadı. Bu yazımızda  Ağustos ayında öne çıkan yüksek potansiyelli kripto para projelerini ele alacağız.

Ethereum

Kripto para analiz şirketi Crpto Compare‘nin yayınladığı yakın tarihli bir rapora göre ağustos ayı içerisinde Ethereum (ETH) varlıkları üzerindeki yatırımlar artış gösterdi. Raporda, Ethereum varlıklarında %2,36 oranında artış yaşanarak toplam varlıkların değeri 6,81 milyar dolara çıktığı belirtildi.

Uzmanlar, Ethereum’a olan ilginin uzun süredir beklenen Ethereum Merge güncellemesi dolayısıyla geliştiğini ileri sürüyor. Yazının kaleme alındığı saatlerde Ethereum fiyatı son 24 saatte %1.8 artış kaydederek 1.581,57 dolardan fiyatlanıyor. 

Aptos

Aptos Labs olarak da bilinen Aptos, ölçeklenebilir bir Layer-1 blockchain oluşturmaya odaklanan Web3 girişimidir. Aptos, Meta tarafından bağımsız olarak geliştirilen Rust tabanlı bir programlama dili olan eski Diem blockchain’i ve Move’un temel öğelerini kullanır. Henüz bir mainnet’e sahip olmayan Aptos mainnet’i, 2022’nin 3. çeyreğinde duyurması bekleniyor.

Aptos’taki temel adımlar büyük ölçüde tamamlandı ancak Aptos’un henüz mainnet’i olmadığı için projelerin çoğu geliştirme aşamasında bulunuyor. Mainnet lansmanı henüz gerçekleşmediği için NFT Marketplace tam olarak faaliyete geçmedi. Mainnet lansmanı, 2022’nin 3.çeyreğinde gerçekleştikten sonra bu projeler Aptos Labs’ın medya desteğine sahip olduğu için NFT projelerinin odak noktası haline gelebilir. Yakın gelecekte likidite madenciliği programlarının yanı sıra likidite çekmek için diğer programları da açmaları bekleniyor. Kullanıcılar, kendilerine kar elde etmek için ürün kullanım programlarına, airdrop’lara veya likidite madenciliğine katılabilir.

Evmos

Evmos, proof-of-stake üzerine inşa edilmiş, ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir bir Ethereum blok zinciridir. Tendermint Core konsensüs mekanizmasının üzerinde çalışan Evmos, Cosmos SDK kullanılarak oluşturulmuştur. Projenin kripto para birimi olan EVMOS Ağustos ayı içerisinde %59.22 artış yaşadı. Yazının kaleme alındığı saatlerde 2,41 dolardan işlem görüyor.

23 Ağustos’ta Aegis Trust Company ve Coinbase Cloud, Evmos ve Avalanche için kurumsal düzeyde stake ve saklama sağladığını duyurdu. Böylelikle kuruluşlar ve kurumlar, $EVMOS ve $AVAX’larını Aegis Trust Company aracılığıyla depolayabilecekler. Ekip, resmi Twitter hesabından gelecek hafta yaklaşan v8.0.0 yükseltmesinin sinyallerini verdi. Tüm bu gelişmeler kullanıcıları token satın almaya itmiş olabilir çünkü son verilere göre token hacmi artmış durumda.

Azero

Platformun yerel token’ı olan Azero Coin, Aleph Zero platformu tarafından 2020 yılında geliştirilmiştir. Kurumsal, DeFi ve Web3 kullanım durumları için tasarlanmış olan bu blok zincirinde, sıfıra yakın işlem ücretleri, dosya depolama, ölçeklenebilirlik ve daha pek çok avantaj sunuluyor. Aleph Zero projesi hükümetlerin, işletmelerin ve geliştiricilerin işlemlerinde kullanılabilmeyi hedeflemektedir.

Azero Coin, pek çok alanda ve işlemde kullanıldığından değerinin artabileceğinden bahsediliyor. İlerleyen süreçte coin’in pek çok blok zincirini desteklemesinin ardından daha fazla değer kazanacağı ileri sürülüyor. Aleph Zero fiyatı son 24 saatte %1.5 artış göstererek 1,18 dolardan fiyatlanıyor. Çoğu uzmana göre AZERO fiyatının ortalama 1,65 dolar seviyesini geçmesi bekleniyorken yıl sonunda maksimum 1,80 dolar seviyesine ulaşabileceği ileri sürülüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Son Beş Ayda Binance’de Listelenmiş Projeler

Bank of America’dan Ethereum Uyarısı