in ,

Ağustos Ayı İçerisinde Token Kilidi Açılacak Projeler

Token kilidi açma, herhangi bir fon turu veya projenin diğer fon toplama programlarının şartları altında bloke edilen tokenlerin kilidini açma sürecini ifade eder. Bu yazımızda, Ağustos ayı içerisinde kilidi açılacak önemli projeleri sizler için rehber haline getirdik.

Uniswap (UNI)

Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan bir dizi akıllı sözleşmeden oluşan merkeziyetsiz takas projesi Uniswap’in, 51.5 milyon dolar değerinde kilitli varlığı bulunuyor. Toplam arzın %0.83’üne denk gelen bu miktarın 16 Ağustos tarihinde serbest bırakılması bekleniyor.

Apecoin (APE)

Web3 ekosisteminin önde gelen platformlarından biri olan Apecoin’in toplam arzının %4.23’ünü oluşturan yaklaşık 32.76 milyon dolar değerindeki kilitli APE, 17 Ağustos tarihinde serbest bırakılacak.

Injective (INJ)

Injective, kullanıcılarına zincirler arası marjin alım satım, vadeli işlemler ve vadeli forex işlemleri sunan merkeziyetsiz bir borsadır.

21 Ağustos tarihinde kilitli INJ’leri serbest bırakacak olan Injective Protocol’ün 23.13 milyon dolar değerinde kilitli varlığı bulunuyor. Serbest bırakılacak olan bu varlıklar, toplam arzın %3.02’sine denk geliyor.

Lido DAO (LDO)

Başta Ethereum olmak üzere birçok blok zincir üzerinde kullanıcıların likit varlık stake etmelerine ve node oluşturmalarına olanak sağlayan Lido DAO’nun kilitli varlıkları 14.51 milyon dolar değerinde ve toplam arzın %0.79’unu temsil ediyor. Bu kilitli varlıkların ise 18 Ağustos tarihinde açılması planlanıyor.

Oasis (ROSE)

Oasis Network, mülkiyeti bireylere geri vermek için verilerin tokenize edilmesini sağlayan bir Layer-1 ve proof-of-stake platformudur.

8.2 milyon dolar değerinde kilitli varlığı bulunan Oasis, bu kilitli varlıkları 18 Ağustos tarihinde serbest bırakmayı planlıyor. Serbest bırakılacak olan bu varlıklar, toplam arzın %3.4’ünü oluşturuyor.

Synthetix (SNX)

Ethereum üzerinde sentetik varlıkların çıkarılmasına olanak tanıyan varlık protokolü Synthetix, Ağustos ayı içerisinde kilidi açılacak varlıklar arasında yer alıyor.

7.88 milyon dolar değerinde kilitli varlığı bulunan Synthetix’in bu varlıkları 15 Ağustos’ta serbest bırakması planlanıyor. Serbest kalacak varlıklar, toplam arzın %1.22’sini oluşturuyor.

The Graph (GRT)

Blok zincir ağlarının sorgulanması amacıyla oluşturulmuş bir indeksleme protokolü olan The Graph’ın kilitli varlıkları ise 17 Ağustos tarihinde serbest bırakılacak. Serbest bırakılacak olan miktar, toplam arzın %0.73’ünü oluşturuyor. Bu arz, yaklaşık 7.85 milyon dolar değerinde bulunuyor.

Kilitli token miktarının açılması varlığın fiyatında düşüş ve yükselişler yaşanmasına sebep olabilir. Eğer ilgili kripto para yeni dolaşıma girecek arz için gerçek bir çözüm üretmemişse dolaşım arzının yeni kilit açılışlarıyla artması talebin aynı hızda artmadığı senaryolarda fiyat düşüşüne neden olur.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Sei Nedir?

Sei Ekosistemine Genel Bakış