in ,

Agoric (BLD) Nedir?

Agoric

Agoric kripto ekonomisi, milyonlarca geliştiriciyi hızlı bir şekilde DeFi ekosistemine dahil eden akıllı sözleşme platformudur. Agoric’in Hardened JavaScript’i, blok zinciri programlamayı 10 milyondan fazla JavaScript geliştiricisi için güvenli ve erişilebilir hale getirir.

Hardened JavaScript, geliştiricilerin gelişmiş dApp’ler, NFT’ler ve DeFi pazarları oluşturmak, dağıtmak ve işletmek için ihtiyaç duyduğu güvenli ortamı sağlar. Agoric, DeFi için hızlı ve öngörülebilir bir temel sağlamak için çıkarılmıştır.

Zincirler arası ekosistemin bir parçası olan Agoric halka açık blok zinciri, Proof-of-Stake (PoS) konsensüsüne dayanan merkeziyetsiz finansal sistemlerin yarattığı yeni riskleri azaltmak için tasarlanmıştır.

Agoric

Yerel pazar altyapısı tarafından desteklenen Agoric programlama modeli, Node.js, React.js ve diğer JavaScript ekosistemlerinin büyümesine yol açan aynı üstel birleştirilebilirliğe sahip bir kripto ekonomik standart yapının oluşturulmasını sağlayacaktır.

Agoric genel blok zincirinin tasarımı, 30 yılı aşkın (Miller & Drexler, 1988) dağıtılmış elektronik pazarlar, finansal hizmetler oluşturma ve finansal uygulamalar için geniş kapsamlı bir temel sağlamak üzere akıllı sözleşme konusundaki uzmanlık ve deneyimden yararlanır.

Agoric Projesinin Token’ları

Agoric projesinin token’ları, Agoric ekosistemindeki dahili işlemleri küresel sermaye piyasaları ve kullanıcı talebi ile birleştirir. Agoric zincirinde iki token bulunur:

  • IST: ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin’dir. Ekonomik büyümeyi ve zincir üstü işlemleri kolaylaştırmak için çıkarılmıştır.
  • BLD:  Zincirdeki ekonomik faaliyetlerde kullanılmak için çıkarılmıştır.

Agoric Zincirinin Sistemi

Agoric zincirinin birbirine bağlı üç sistemi bulunur:

The Dapp Economy: Yatırımcılar birbirleri ile işlemler yapar. Dijital varlıklar (Token, NFT) oluşturma, yeni DeFi protokolleri oluşturma ve DeFi bileşenlerini bir araya getirme.

Inter Protocol: Yerel stablecoin olan IST’yi mint’ler. Gas fee’lerde dahil tüm protokol ücretleri IST aracılığıyla ödenir. IST, kullanıcılara değişim aracı, hesap para birimi sağlar.

Staking Economy: BLD token sahiplerinin validatör olarak token stake ettikleri kısımdır. Agoric blok zincirinde gerçekleşen her işlem, bağımsız validatörler tarafından yürütülür ve onaylanır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

MES tarafından yazıldı.

DeFi 2.0 Nedir ve Neden Önemlidir?

Moonriver (MOVR) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?