içinde ,

Adidas, Coinbase Şirketiyle İşbirliği Yapmayı Planlıyor

Ünlü spor giyim devi Adidas, Amerika’nın önde gelen kriptopara borsası Coinbase ile partnerlik planlarını duyurdu. Ünlü Alman şirketi yakında kripto ve blockchain endüstrisine katılabilir.

Adidas haberi Twitter’dan duyururken, Coinbase de anlaşmayı bir el sıkışma emojisi ile doğruladı. Bununla birlikte her iki firma da henüz bu önemli gelişmeye dair detaylı bilgi paylaşmadı.

Adidas’ın ileriye dönük bu önemli adımı, sistemlerinde dijital varlık ödeme entegrasyonunu mümkün kılabilir.

Adidas Metaverse Dünyasına Katılıyor

Birkaç hafta önce Facebook, Meta ismiyle yeniden markalaşma kararı almıştı. Facebook’un bu adımından sonra birden fazla şirket Metaverse’e yönelik planlarını duyurdu. Çeşitli sektörlerden dünya devleri, 1 trilyon dolarlık bir pazar olduğu tahmin edilen Metaverse’e katılma planlarını duyurmaya devam ediyor.

Adidas da bu şirketlerden birisi oldu. Şirket kısa süre önce, Metaverse’ü keşfetmek için önemli bir adım atarak “adidas Confirmed” uygulamasında POAP (Katılım Kanıtı Protokolü) başlattı. Ayrıca ünlü spor giyim devi resmi Twitter hesabından POAP’ına bir yönlendirme linki de paylaştı.

Adidas, dijital koleksiyon ürünlerini müşterilerine hediye vermek için değerlendireceklerini doğruladı. Ayrıca geleceğin geliştiricilerini Metaverse dünyasını zenginleştirmeleri için teşvik etmek de şirketin planları arasında.  Firma, Metaverse ile insanların kendilerini özgün fikirlerle özgürce ifade edebileceklerine inandığını kaydetti.

Gelecek Metaverse’de

Bir başka spor giyim devi Nike da “NIKELAND” olarak bilinen sanal bir dünya oluşturmak için Roblox ile iş birliği yapmıştı. Sektörün öncül firmalarından birisi olan Nike, ilk olarak 2019’un sonunda “CryptoKicks” için bir patent aldı. Marka, son zamanlarda aldığı patentlerle Metaverse dünyasında da yerini alıyor.

Metaverse dünyasında bulunmayı planlayan diğer önemli şirketler arasında Tencent, Google, Apple ve Microsoft yer alıyor. Yatırımcılar piyasaya sel gibi akmaya başladıkça sadece büyük firmalar değil, küçük start-uplar da Metaverse’ün sunacağı fırsatlar dünyasına yönelmeye başladı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Berat Yusuf Öz tarafından yazıldı.

Lisans eğitimini ESOGÜ Tarih Bölümünde tamamlayan Berat Yusuf, eğitimine Anadolu Üniversitesi Tarih Anabilim Dalı Yüksek Lisans ve Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans programlarında devam etmekte. İktisat Tarihi, finans, para piyasaları, blok zincir ve kripto paralar ile ilgilenmektedir.

Morgan Stanley

Morgan Stanley, Grayscale Bitcoin Hissesi (GBTC) Satın Almaya Devam Ediyor

WidiLand

WidiLand (WIDI) Nedir?